Úprimná spoveď Kyrgiosa. Seriózne som zvažoval samovraždu, tvrdí

Nick Kyrgios.
Nick Kyrgios. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. jún 2023 o 15:15

Austrálčan sa liečil na psychiatrickom oddelení v Londýne.

MELBOURNE. Austrálčan Nick Kyrgios absolvoval po Wimbledone v roku 2019 psychiatrické liečenie. Finalista vlaňajšieho grandslamu na tráve All England Clubu to priznal v dokumente Break Point, ktorý uverejnia 21. júna.

"Seriózne som zvažoval samovraždu. Prehral som vo Wimbledone a keď som sa zobudil, môj otec sedel na posteli a plakal.

To ma zobudilo, povedal som si, že takto nemôžem pokračovať," uviedol Kyrgios, ktorý priznal už v minulosti problémy s mentálnym zdravím a sebapoškodzovanie.

Detaily o svojich problémoch odhalil v dokumente Break Point. "Skončil som na psychiatrickom oddelení v Londýne, aby som vyriešil svoje problémy," citovala 28-ročného tenistu agentúra AFP.

Pred sezónou 2019 mal turbulentný rok a čelil kritike za svoje správanie na kurte. Vo Wimbledone prehral v druhom kole s Rafaelom Nadalom.

Austrálsky tenista Nick Kyrgios na turnaji v Stuttgarte.
Austrálsky tenista Nick Kyrgios na turnaji v Stuttgarte. (Autor: TASR/ dpa via AP)

Na sebe mal tričko s dlhým rukávom. To malo slúžiť na zakrytie rán po sebapoškodzovaní: "Pil som, užíval som drogy, stratil som vzťah so svojou rodinou a odstrčil som všetkých blízkych priateľov."

Tento týždeň sa austrálsky tenista vrátil do akcie na Stuttgart Open, mimo hry bol od januárovej operácie kolena. Prehral však už v úvodnom dueli.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Úprimná spoveď Kyrgiosa. Seriózne som zvažoval samovraždu, tvrdí