Davisov pohár: Klein s Gombosom prehrali záverečnú štvorhru

Klein, Gombos - Krajicek, Ram: ONLINE prenos zo zápasu Davisovho pohára.
Klein, Gombos - Krajicek, Ram: ONLINE prenos zo zápasu Davisovho pohára. (Autor: TASR)
Sportnet|13. sep 2024 o 11:45

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára: Gombos, Klein - Krajicek, Ram

ČU-CHAJ. Slovenský tenisti Norbert Gombos a Lukáš Klein hrali dnes štvorhru proti páru Austin Krajicek a Rajeev Ram v zápase Slovenska proti USA v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára.

V prvej piatkovej dvojhre Lukáš Klein prehral s Mackenziem McDonaldom 4:6, 3:6. V druhej dvojhre Jozef Kovalík nestačil na Brandona Nakashimu a podľahol mu 3:6, 3:6.

Slováci v úvodnom zápase proti Nemecku nezískali ani bod a podľahli mu 0:3 a tak na záverečný turnaj do Malagy už s istotou nepostúpia.

Tenis ste sledovali naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Gombos, Klein - Krajicek, Ram, dnes LIVE (Slovensko - USA, Davisov pohár, finálový turnaj, piatok, NAŽIVO)

Klein, Gombos
Slovensko tak nezískalo bod proti USA ani vo štvorhre, aj keď dlho to vyzeralo na veľké prekvapenie, o ktoré sa mohli postarať Lukáš Klein a Norbert Gomboš. Prvý set sa slovenskému páru podarilo získať v tajbrejku a aj tajbrejk v druhom sete mali veľmi dobre rozohraný, ale od stavu 4:2 vo svoj prospech vyhrali z ďalších 16 bodov iba jediný. Strieborní medailisti z olympijských hier v Paríži Austin Krajicek a Rajeev Ram otočili tajbrejk ziskom piatich bodov za sebou a následne supertajbrejk už absolútne ovládli výsledkom 10:1. Slovensko tak aspoň vo štvorhre získalo set, ale rovnako ako proti Nemecku, tak aj s USA prehralo celkovo 0:3 na zápasy a v poslednom zápase v skupine C v nedeľu proti Čile budeme bojovať len o tretie miesto. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok dňa!
Koniec zápasu
10-1
importantRam si na sieti počkal na vhodnú chvíľu a zápas ukončil víťazným forhendovým volejom, takže americký pár vyhral rozhodujúci supertajbrejk suverénne 10:1!
9-1
importantGomboš chcel prestreliť Krajiceka na sieti, ale ten zahral víťazný bekhendový volej a americký pár má až osem mečbalov!
8-1
Krajicek navyše trafil aj celkovo desiate americké eso v zápase.
7-1
Krajicek si však tiež pomáha priamym bodom.
6-1
Priamy bod pre Kleina.
6-0
Ram vytiahol víťazný forhendový return po čiary a strany sa menia za stavu 6:0 pre americký pár.
5-0
Ram dokonca trafil aj eso a americký pár už vedie 5:0.
4-0
Priamy bod pre Rama.
3-0
Navyše Gomboš poslal do siete hneď druhý úder z forhendu.
2-0
Gomboš stratil hneď svoj prvý bod pri podaní, keď sa nám nepodarilo zakončiť výmenu na sieti.
1-0
Začína sa rozhodujúci supertajbrejk do 10 bodov a Klein poslal bekhend do siete.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Austin Krajicek.
0:0
Nasleduje prestávka a výmena strán.
7-6
importantRam zakončil druhý set presným smečom, takže favorizovaný americký pár otočil nepriaznivý stav z 2:4 na 7:4 v tajbrejku druhého setu a vynútil si rozhodujúci tretí set v podobe supertajbrejku do 10 bodov!
6-4
importantAmerický pár má dva setbaly po priamom bode pre Krajiceka!
5-4
Ram bol na sieti pripravený a vynútil si Gombošovu chybu, takže americký pár môže set uzavrieť na podaní Krajiceka.
4-4
Klein sa dopustil štvrtej slovenskej dvojchyby a minibrejk je vymazaný.
3-4
Klein mal na rakete ďalší víťazný krížny forhend do úplne otvoreného kurtu, ale tesne minul.
2-4
Kleinov dokonalý forhendový return preletel nad Krajiceka a dopadol do kurtu, takže strany sa menia za stavu 4:2 pre slovenský pár.
2-3
Priamy bod aj z druhého podania pre Kleina.
2-2
Klein pridáva deviate slovenské eso v zápase.
2-1
Priamy bod pre Krajiceka.
1-1
Forhendový return Gomboša letel do siete.
0-1
Klein na sieti zahral presný forhendový volej.
6:6
Krajicek na sieti predviedol presný volej a aj druhý set sa rozhodne až v tajbrejku.
40-0
30-0
Krajicek na sieti predviedol úspešný forhendový volej.
15-0
Ram otvára hru na udržanie v zápase celkovo ôsmym americkým esom.
5:6
Koniec prestávky, podávať bude Rajeev Ram.
5:6
5:6
Klein uzavrel čistú hru na podaní celkovo ôsmym esom v zápase a slovenský pár vedie 6:5 v druhom sete.
0-40
Vynikajúci Gomboš na sieti si poradil s viacerými volejmi a prinútil Krajiceka k chybe.
0-30
Gombošovi sa podarilo zakončiť aj bekhendovým volejom na sieti.
0-15
Gomboš s presným smečom na sieti.
5:5
Ale priamy bod pre Krajiceka a americký pár vyrovnáva na 5:5 v druhom sete.
40-15
Krajieck nezvládol bekhendový volej, takže čistá hra z toho nebude.
40-0
Vzápätí Krajicek trafil aj siedme eso v zápase.
30-0
Krajicek pridáva šieste americké eso v zápase.
15-0
4:5
4:5
4:5
Klein však predviedol istý smeč a slovenský pár vedie 5:4 v druhom sete.
15-40
Gomboš zaznamenal tretiu slovenskú dvojchybu v zápase.
0-40
Priamy bod pre Gomboša.
0-30
Klein zahral na sieti bekhendový volej, ktorý už Krajicek nevrátil.
0-15
Klein s úspešným krátkym forhendovým volejom.
4:4
Ram si pomohol priamym bodom a americký pár vyrovnáva na 4:4 v druhom sete.
40-30
Klein poslal druhý forhend iba do siete, ale bola to dobrá šanca.
30-30
Gomboš opäť s víťazným krížnym forhendovým returnom, na ktorý nedosiahol ani Krajicek.
30-15
Krajicek na sieti zakončil forhendovým volejom.
15-15
Gomboš zaskočil Rama skvelým krížnym forhendovým returnom.
15-0
Klein namieril bekhend do siete.
3:4
3:4
3:4
Gomboš na sieti zahral presný bekhendový volej a slovenský pár vedie 4:3 v druhom sete.
30-40
30-30
Po kvalitnom returne Rama zakončil Krajicek víťazným forhendom na sieti.
15-30
Klein pridáva siedme slovenské eso v zápase.
15-15
Gombošov bekhendový volej skončil v sieti.
0-15
Kleinov smeč sa už Krajicekovi nepodarilo vrátiť.
3:3
Klein minul pri krížnom forhendovom obhodení a americký pár vyrovnáva na 3:3 v druhom sete.
A-40
Kleinov pokus o forhendové obhodenie neprešiel cez sieť a americký pár má výhodu.
40-40
Tam však pokazil forhendový volej na sieti.
40-30
Krajicek opäť vytiahol eso na téčko a je tu gembal.
30-30
Gombošov bekhendový return skončil v sieti.
15-30
Navyše Krajicek nezvládol smeč, ktorý poslal za základnú čiaru.
15-15
Ram na sieti nezvládol bekhendový volej.
15-0
Krajicek pridáva štvrté americké eso v zápase.
2:3
2:3
2:3
Klein to však napravil forhendovým zakončením na sieti a slovenský pár vedie 3:2 v druhom sete.
30-40
Nepodarilo sa Kleinovi dohrať dobre rozbehnutú výmenu, keďže nakoniec poslal bekhend do siete.
15-40
Krajicek na sieti poslal forhendový volej len za základnú čiaru.
15-30
Krajicekov krížny bekhendový return dopadol presne na pravú čiaru.
0-30
Gomboš trafil šieste eso v zápase na slovenskej strane.
0-15
2:2
Nepresný forhendový return Gomboša a americký pár vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.
40-30
30-30
Krajicek na sieti s istým forhendovým volejom.
15-30
Klein predviedol skvelý víťazný krížny bekhendový return.
15-15
Krajicek si poradil na sieti a Gomboš už situáciu nezachránil.
0-15
Ram zaznamenal tretiu dvojchybu v zápase na americkej strane.
1:2
1:2
1:2
Gomboš zahral presný bekhendový volej a slovenský pár vedie 2:1 v druhom sete.
0-40
Ramov defenzívny lob neskončil v kurte.
0-30
Klein zahral víťazný forhend na istotu cez stred.
0-15
Klein musel cúvať a pokazil forhend.
1:1
Bodom z podania Krajicek aj zakončil hru na podaní, po ktorej americký pár vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
40-15
Ďalší priamy bod pre Krajiceka.
30-15
Krajicek trafil eso na stred.
15-15
0-15
Klein trafil víťazný bekhendový return cez stred medzi Krajiceka s Ramom.
0:1
Ďalší priamy bod pre Gomboša, takže slovenský pár vedie 1:0 v druhom set.
15-40
Bekhendový return Rama doletel za základnú čiaru.
15-30
Klein na sieti nezvládol forhendový volej.
0-30
0-15
Klein otvára druhý set presným smečom na sieti.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gomboš.
6:7
importantAle následne priamy bod pre Gomboša, takže slovenský pár prekvapivo vyhral prvý set v tajbrejku pomerom 7:4 nad streborným americkým párom zo štvorhry na olympijskom turnaji v Paríži!
4-6
Gomboš prvý z nich zahodil druhou dvojchybou v zápase na slovenskej strane.
3-6
importantNásledne víťazný bekhendový return predviedol aj Klein, ktorý znamená hneď tri setbaly pre slovenský pár!
3-5
Gomboš si zakričal po víťaznom bekhendovom returne po čiare.
3-4
Klein trafil eso von z kurtu, ktoré je už celkovo piatym na slovenskej strane.
3-3
Klein vyhodil forhend po vydarenom returne Rama, takže strany sa menia za stavu 3:3 v tajbrejku.
2-3
1-3
Kleinov pokus o lob dopadol tesne za základnú čiaru.
0-3
Klein zvládol ťažkú situáciu na sieti a nakoniec zakončil forhendovým volejom.
0-2
Gomboš bekhendovým obhodením po čiare prekvapil Krajiceka na sieti.
0-1
Navyše Krajicek na úvod tajbrejku vyrobil dvojchybu.
6:6
Priamy bod pre Kleina, takže slovenský pár dotiahol prvý set s favorizovaným americkým párom do tajbrejku.
30-40
Klein zatlačil forhendovým drive volejom a Gomboš poľahky zasmečoval.
30-30
Krajicek z defenzívy namieril bekhend do siete.
30-15
Kleinov forhend po čiare tesne nepadol do kurtu.
15-15
Jednoduchý smeč pre Gomboša na sieti.
15-0
Ram zahral na telo Gomboša, ktorý si neporadil na sieti s forhendovým volejom.
6:5
Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Klein.
6:5
6:5
Gombošovi nevyšiel bekhendový return, takže americký pár vedie 6:5 v prvom sete.
40-30
Ďalší priamy bod pre Rama a je tu gembal.
30-30
Ram si pomáha priamym bodom.
15-30
Klein vytiahol skvelé krížne forhendové obhodenie, ktorým zaskočil Krajiceka.
15-15
Ram zaznamenal prvú dvojchybu v zápase na americkej strane.
15-0
5:5
Aj sa tak deje po štvrtom ese v zápase a slovenský pár po čistej hre na podaní vyrovnáva na 5:5 v prvom sete.
0-40
Gomboš pridal ďalší priamy bod a je tu šanca na čistú hru.
0-30
0-15
Gomboš začína podanie na udržanie v prvom sete celkovo tretím esom na slovenskej strane.
5:4
5:4
5:4
Napokon priamy bod pre Krajiceka, takže americký pár vedie po ďalšej čistej hre na podaní 5:4 v prvom sete.
40-0
Aj so šťastím pomocou pásky Krajicek zakončil výmenu na sieti víťazným bekhendovým volejom.
30-0
Ram zahral úspešný bekhendový volej na sieti.
15-0
Krajicek trafil druhé eso na americkej strane.
4:4
Ďalší priamy bod pre Kleina a slovenský pár vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.
15-40
Klein pridal druhé eso v zápase pre slovenský pár.
15-30
15-15
Zázračný bekhendový return Rama, ktorý dopadol presne na ľavú čiaru a Klein sa len neveriacky prizeral.
0-15
Krajicek poslal forhend do siete.
4:3
4:3
4:3
Ram zakončil ďalšiu čistú hru na podaní priamym bodom a americký pár vedie 4:3 v prvom sete.
40-0
Ram sa pridáva s presným bekhendovým volejom.
30-0
Krajicek s vynikajúcim reflexívnym volejom rozhodol výmenu pre Američanov.
15-0
3:3
Klein na sieti zahral presný forhendový volej a slovenský pár vyrovnáva na 3:3 v prvom sete.
15-40
Gomboš ju však napravil prvým esom v zápase.
15-30
Gomboš zaznamenal prvú dvojchybu v zápase.
0-30
Klein zahral presný bekhendový volej na sieti.
0-15
Krajicek sa neubránil proti smeči Kleina.
3:2
3:2
3:2
Ram zakončil bekhendovým volejom na sieti a americký pár po ďalšej čistej hre na podaní vedie 3:2 v prvom sete.
40-0
Forhendový return Kleina skončil v sieti.
30-0
Následne priamy bod pre Krajiceka.
15-0
Krajicek trafil prvé eso v zápase.
2:2
Ram poslal bekhendový return do siete a slovenský pár vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.
30-40
30-30
Kleinov bekhendový volej neprešiel cez sieť.
15-30
Krajicekovi nevyšiel ani bekhendový return.
15-15
Klein sa snažil prekvapiť Krajiceka na sieti, ale ten bol pripravený a zahral presný forhendový volej.
0-15
Krajicekov forhendový return letel do siete.
2:1
2:1
2:1
Klein si neporadil s forhendovým volejom Rama, takže americký pár po čistej hre vedie 2:1 v prvom sete.
40-0
Gombošov pokus o lob skončil za základnou čiarou.
30-0
Klein už nevrátil forhendový volej Krajiceka.
15-0
1:1
Ramov pokus o forhendové obhodenie neprešiel cez sieť a slovenský pár vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
30-40
Priamy bod pre Gomboša znamená gembal.
30-30
Klein na sieti pripravený a zahral presný bekhendový volej.
30-15
Ram získal vo výmene prevahu krížnym jednoručným bekhendom a Krajicek už len presne zasmečoval.
15-15
Gomboš napálil bekhend iba do siete.
0-15
1:0
Krajicek si opäť pomohol priamym bodom, a tak americký pár vedie 1:0 v prvom sete.
A-40
40-40
Gomboš vytiahol vynikajúci víťazný bekhendový return, ktorým nachytal nepripraveného Rama na sieti.
A-40
Priamy bod pre Krajiceka a výhoda pre americký pár.
40-40
Ram už s istým forhendovým zakončením na sieti, takže americký pár dotiahol gem na zhodu.
30-40
importantNečisto trafený forhendový return Ram pustil za seba, ale loptička padla do kurtu a slovenský pár má prvý brejkbal!
30-30
Dobrý forhendový return Gomboša, ktorý prinútil Rama pokaziť bekhendový volej.
30-15
Ram zakončil s jednoduchým smečom na sieti.
15-15
Krajicek na sieti nezvládol bekhendový volej.
15-0
Ram s úspešným forhendovým volejom na sieti.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
importantZa rozhodnutého stavu zmena na slovenskej strane nominácie, keďže štvorhru si po boku Lukáša Kleina zahrá Norbert Gomboš namiesto Igora Zelenaya.
Vitajte pri sledovaní druhého vystúpenia Slovenska na finálovom turnaji Davis Cupu v Číne, v ktorom vyzvú favorizovaných Američanov. V záverečnom zápase štvorhry slovenský pár Lukáš Klein a Igor Zelenay bude čeliť americkému páru Austin Krajicek a Rajeev Ram, ktorým sa podarilo získať strieborné medaily na nedávnom olympijskom turnaji v Paríži a aj preto budú v tomto zápase Američania favoritmi.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.