Karolína Plíšková s trofejou po triumfe na turnaji WTA v Kluži 2024.
Karolína Plíšková s trofejou po triumfe na turnaji WTA v Kluži 2024. (Autor: X/wta)
Václav Dobeš|12. feb 2024 o 14:40

Bývalá svetová jednotka prekonala finálovú smolu po 1491 dňoch.

BRATISLAVA. Karolína Plíšková sa minulú sezónu herne trápila. Ani začiatok tohto roka jej nevyšiel podľa predstáv.

Na turnaji v Brisbane v prvom kole síce dokázala zdolať Naomi Osakovú, ale následne zaznamenala tri prehry v rade.

Pre neúspešnú obhajobu štvrťfinále na Australian Open, keď vypadla už v prvom kole, sa v rebríčku prepadla až na 78. miesto.

Prvé finále od roku 2021

V minulom týždni hrala na turnaji v rumunskom meste Kluž. Na podujatí kategórie WTA 250 pritom štartovala naposledy v máji 2022 v Štrasburgu.

S cieľom nájsť stratenú formu a zaznamenať dobrý výsledok sa ale rozhodla pre tento program.

Podmienky v Rumunsku jej podľa všetkého veľmi svedčia. Ako nenasadená sa bez straty setu dostala až do semifinále. Postupne porazila Rakúšanku Krausovú, Kolumbijčanku Osoriovú a Talianku Erraniovú.

V boji o finále bola súperkou Plíškovej Harriet Dartová, ktorá medzi najlepšie štyri hráčky postúpila z kvalifikácie.

Česká hráčka vstúpila do stretnutia sebavedomo. Dvakrát prelomila servis súperky a dostala sa do vedenia 4:1. Prvý set sa nakoniec skončil pomerom 6:3.

Druhé dejstvo taktiež odštartovala lepšie bývalá svetová jednotka. Plíšková sa dostala do vedenia 4:0. Britka si jedno stratené podanie dokázala vziať späť, ale stav vyrovnať nedokázala.

Češka ani tentokrát nestratila set a vyhrala pomerom 6:3, 6:3. Do finále WTA postúpila po prvýkrát od roku 2021.

V záverečnom stretnutí turnaja v Kluži nastúpila proti domácej turnajovej osmičke Ane Bogdanovej.

Finálové stretnutie sa však nezačalo podľa jej predstáv, keď stratila svoje úvodné podanie.

Za stavu 1:3 Plíšková prelomila podanie súperky, k nemu pridala ďalšie za stavu 4:4.

Nasledovalo podanie Plíškovej, ktoré si postrážila a prvý set vyhrala 6:4. V druhom sete prelomila dvakrát servis súperky a vyhrala ho pomerom 6:3.

Získala tak 17. titul vo svojej kariére. V rebríčku WTA poskočila na 59. miesto.

Dodá jej titul sebavedomie?

Plíšková je v hernej kríze od minulej sezóny, keď jej najlepším výsledkom bolo štvrťfinále na Australian Open.

Od apríla pritom nevyhrala dva zápasy v rade. Tuto nelichotivú bilanciu prelomila až práve v Kluži.

Koniec minulej sezóny skazilo zranenie zápästia. Posledné stretnutie odohrala v Guadalajare, kde v trojsetovej bitke nestačila na Američanku Baptistovú. Následne musela vynechať záver roka v Ázii.

Posledný titul získala pred štyrmi rokmi v Brisbane. Od tej doby mala až do minulotýždňového turnaja v Kluži finálovú bilanciu 0:4.

Neuspela dvakrát v Ríme, Montreale a vo Wimbledone. Finálovú smolu tak prekonala po 1491 dňoch.

Autor píše pre portál tbtennis.cz

Domov»Tenis»Nevedela vyhrať dva zápasy v rade, prepadla sa. Plíšková ukončila trápenie, po 4 rokoch má titul