Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tenis: Hrbatý prevzal kľúče od auta za výhru v hre Burzuj

TASR|5. feb 2003 o 14:32

Bratislava 5. februára (TASR) - Rodinný vozový park doplnil, aj keď nie celkom cielene, slovenský tenista Dominik Hrbatý.

Začiatkom minulého roku sa totiž Hrbatý zapojil do internetovej investičnej hry Burzuj a hodnota jeho fiktívnych technologických akcií, do ktorých investoval počas roka priam neuveriteľne, až deväťnásobne vzrástla. Spomedzi vyše 9000 účastníkov hry teda dosiahol najvyšší výnos a získal automobil.

"Na aute bude asi jazdiť mamina. Teraz máme tri autá a delíme si ich podľa toho, kto kam ide," povedal po prevzatí kľúčov Hrbatý, ktorý stále žije u rodičov, no trvalý pobyt má v Monte Carlo. Do hry sa podľa jeho slov zapojil úplnou náhodou. "Stále cestujem po turnajoch, nemám žiadne správy z domova, a tak často chodím na internet," vysvetlil Hrbatý s tým, že takto sa náhodou dostal i k internetovej investičnej hre. To, že vyhral bola podľa jeho slov veľká dávka šťastia a investorom prítomným na slávnostnom vyhlasovaní výsledkov so smiechom prezradil, že sa "stačí večer pomodliť". Na otázku, či teda po takomto fiktívnom úspechu neuvažuje aj o reálnom investovaní na burze odpovedal: "Je to možné. Vo svete je bežné, že ľudia majú peniaze v akciách, či už na prilepšenie, alebo na penziu. Takže o tom možno začnem uvažovať."

Upozornenie: Obrazová redakcia TASR vydáva k správe fotomateriál.

Súvisiace články