Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Benčičová na Slovensko nedá dopustiť. V slovenčine niekedy aj rozmýšľam, vraví

Belinda Benčičová. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. sep 2021 o 17:03

Na Slovensku máme široké zázemie, uviedla Švajčiarka so slovenskými koreňmi.

BRATISLAVA. Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová vstúpila do turnaja WTA v Ostrave hladkým triumfom nad Španielkou Sarou Sorribesovou Tormovou 6:2, 6:3 a po zápase sa vyznala aj zo svojej lásky k Slovensku.

Napriek tomu, že sa pred 24 rokmi narodila vo Švajčiarsku, má slovenských rodičov aj priateľa a kondičného trénera v jednej osobe.

Keď je práve na Slovensku, pravidelne trénuje v TK Slovan Bratislava, ktorému pomohla aj k titulu v slovenskej extralige.

"Na Slovensku máme široké zázemie. Rodina z maminej strany je z Močenka pri Nitre, otcova zasa z Bratislavy. S rodičmi doma hovorím len po slovensky a niekedy v slovenčine aj rozmýšľam," uviedla Benčičová podľa webu iSport.cz.

Benčičová mala svoj vrchol sezóny 2021 už na konci júla na olympijských hrách v Tokiu, kde vybojovala zlatú medailu vo dvojhre a striebro po boku Viktorije Golubicovej vo štvorhre.

"Bol to pre mňa úžasný zážitok. Nikdy som nebola na seba taká hrdá ako po zisku olympijských medailí. Mám pre ne doma pekné miesto, sú to krásne spomienky," doplnila Benčičová.

Jej súperkou v piatkovom štvrťfinále v Ostravar Arene bude Estónka Anett Kontaveitová. V rebríčku ich delí devätnásť priečok, Švajčiarka je svetová jedenástka.

Súvisiace články