Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Tenis: Bedáňová bude v Bratislave prvýkrát nasadenou jednotkou

TASR|14. okt 2001 o 16:19

Bratislava 14. októbra (TASR) - Na 3. ročníku tenisového turnaja WTA Tour v Bratislave EuroTel Slovak Indoor 2001 je 18-ročná česká tenistka Daja Bedáňová po prvý raz v živote nasadená ako číslo jedna. Vie však, že dopredu to nič neznamená.

"Zápas sa nevyhrá tým, že som nasadenou jednotkou, treba to odpracovať priamo na kurte," povedala česká tenistka roku 2000 a nováčik WTA v tom istom roku.

Do Bratislavy prišla Bedáňová obhajovať minuloročný titul, keď vtedy zdolala hráčky ako Belgičanku Justine Heninovú a vo finále potom Holanďanku Miriam Oremansovú. "Človek sa rád vracia na miesta, kde po prvý raz získal turnajový titul WTA. Preto som aj tento rok zavítala do Bratislavy," pridala momentálne 29. hráčka ženského rebríčka, ktorá od svojich desiatich rokov býva spolu s rodinou v Nemecku.

Teraz čaká na českú tenisovú nádej ešte finálová skupina v Pohári federácie v USA, kde súpermi Česka budú okrem domácich hráčok aj tenistky Francúzska a Argentíny. "Nemáme ľahkú skupinu, každé víťazstvo bude pre nás dobré. S USA môžeme len prekvapiť, ale s Francúzskom a Argentínou to budú vyrovnané zápasy, v ktorých máme na víťazstvo," uviedla štvrťfinalistka posledného US Open, ktorá posledné tri dni pred bratislavským turnajom nehrala pre menšie problémy s kolenom.

mp vk vb

Súvisiace články