Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tenis, Australian Open: Cibulková skončila už v 1. kole

Dominika Cibulková skončila na Australian Open už v 1. kole (Autor: ilustračné - AFP)
SITA|Publikované 14. jan 2008 o 07:50

MELBOURNE 14. januára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo svojej premiére v hlavnej súťaži na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open (dotácia 20,6 mil. AUD, tvrdý povrch ...

MELBOURNE 14. januára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo svojej premiére v hlavnej súťaži na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open (dotácia 20,6 mil. AUD, tvrdý povrch Plexicushion) v Melbourne. Cibulková v pondelkovom súboji dvoch nenasadených hráčok z prvej päťdesiatky rebríčka WTA Tour podľahla Talianke Flavii Pennettovej po vyše dve a polhodinovom trojsetovom boji 4:6, 7:5, 4:6. Cibulkovej maximom z troch doterajších štartov na turnajoch "veľkej štvorky" zostáva 3. kolo z vlaňajšieho Roland Garros v Paríži. V hlavnej súťaži dvojhry v Melbourne Parku má slovenský tenis ešte dvojnásobné zastúpenie. Nasadená deviatka ženského singla Daniela Hantuchová aj úspešný kvalifikant mužskej dvojhry Lukáš Lacko odohrajú svoje zápasy 1. kola v utorok.

Osemnásťročná Slovenka (48.) prehrala prvý set s 25-ročnou Taliankou (37.) tesne 4:6, keď za stavu 4:5 neudržala svoj servis. Druhý set bol plný brejkov a rebrejkov. Za stavu 5:4 Pennettová podávala na víťazstvo v zápase, ale túto výhodu nevyužila. Cibulková vyrovnala na 5:5 a nadýchla sa k obratu. Sériou troch gemov v rade získala rodená Piešťanka druhý set so skóre 7:5. V rozhodujúcom dejstve viedla mladá zverenka trénera Vladimíra Pláteníka 2:1 s brejkom, ale svoj servis opäť neudržala. Za stavu 4:5 sa z pohľadu Cibulkovej zopakoval prvý set. Opäť stratila svoje podanie s tým rozdielom, že teraz aj celý zápas. "Bol to veľmi tesný zápas. Pennettová potvrdila, že je to výborná hráčka, ktorá už bola v najlepšej svetovej dvadsiatke. Mala som trošku aj smolu, lebo toľko zlých výrokov rozhodcov, čo bolo dnes proti mne, to si ani nepamätám. Nechcem sa vyhovárať, ale keď som bola ja na koni, rozhodcovia často podržali súperku. Na druhej strane som spokojná so svojím výkonom. Ak mi vydrží táto forma, určite prídu aj lepšie výsledky a otočí sa to v môj prospech," komentovala z Melbourne D. Cibulková. Na otázku, čo spôsobilo toľko stratených servisov oboch hráčok v druhom sete, mladá Slovenka odpovedala: "Bolo to dané aj tým, že fúkal dosť nepríjemný vietor z jednej strany. Tej z nás, ktorá bola s vetrom, sa tým hralo lepšie."

Talianka oplatila Slovenke lanskú trojsetovú prehru z turnaja v Bad Gasteine. Jej súperkou v 2. kole bude víťazka zápasu Virginie Razzanová (30-Fr.) - Ashley Harkleroadová (USA).