Fotka zo zápasu Švédsko - Lotyšsko. (Autor: TASR/TT News Agency via AP)
Sportnet, TASR|26. dec 2023 o 21:56

Domácich nerozhodil ani vysoký trest z úvodu zápasu.

MS v hokeji U20 2024

Švédsko - Lotyšsko 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Góly: 11. Wahlberg (Sandin-Pelikk, Östlund), 18. Bystedt (Hävelid, Sorum), 33. Lekkerimäki (Öhgren, Östlund), 35. Bystedt (Pettersson, Forsfjäll), 49. Sorum (Lindstein, Stenberg), 55. Lekkerimäki (Lindstein)

GÖTEBORG. Hokejisti Švédska vstúpili víťazne do MS v hokeji do 20 rokov 2024 v Göteborgu.

Domáci rozdrvili rovesníkov z Lotyšska 6:0 a po prvom dni sú na čele A-skupiny pred Kanadou, ktorá si poradila s Fínmi 5:2.

Švédi začali potvrdzovať rolu favorita už v úvodnej tretine, keď sa presilovkovými zásahmi Antona Wahlberga a Filipa Bystedta dostali do dvojgólového vedenia.

Počas hry 5 proti 5 sa Lotyši viackrát dostali k sľubným šanciam, no zrážali ich oslabenia.

V 33. minúte Jonathan Lekkerimaki využitou presilovkou upravil na 3:0 a keď Bysted krátko na to zvýšil na 4:0, bolo o víťazovi rozhodnuté.

Severania pridali v tretej tretine ešte ďalšie dva góly.

Tabuľka skupiny A

Domov»Hokej»Reprezentácie»Švédi si užívajú šampionát na domácej pôde, svojho súpera v prvom zápase nešetrili