Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Pred olympiádou má formu. Strelkyňa Rehák Štefečeková vyhrala po dráme v Indii

Zuzana Rehák Štefečeková. (Autor: TASR)
TASR|26. mar 2021 o 12:45

Slovenská reprezentantka vyhrala podujatie Svetového pohára.

NAÍ DILLÍ. Slovenská reprezentantka v športovej streľbe Zuzana Rehák Štefečeková zvíťazila v trape na podujatí Svetového pohára v indickom Naí Dillí. Triumf si zabezpečila až v rozstrele s Poľkou Sandrou Bernalovou, ktorú zdolala 5:4.

Rehák Štefečeková sa prebojovala do finále ako víťazka kvalifikácie. V nej viedla už po prvom dni s nástrelom 71 bodov, v piatok si pozíciu na čele udržala, keď vyhrala so skóre 117 bodov. Druhá skončila Cristina Beltranová zo Španielska (115).

"Po prvom SP v Egypte som sa cítila hrozne a som rada, že tento pocit odišiel. Tu sa mi strieľalo veľmi dobre. Jednak ma veľmi teší výsledok, druhá vec ma teší tá prvá finálová položka, tých 24 z 25.

A takisto ma teší, že som dokázala ustáť psychický tlak v rozstrele. Je to vzpruha a motivácia pokračovať a zbierať ďalšie body," povedala pre RTVS vo večernej relácii Góly-body-sekundy Rehák Štefečeková.

Slovenská reprezentantka sa držala na čele aj v šesťčlennom finále. Z úvodných 25 terčov minula len jeden, potom však prišli ďalšie zaváhania.

Trap žien

Finále: 1. Zuzana REHÁK ŠTEFEČEKOVÁ (SR) 42, rozstrel: 5, 2. Sandra Bernalová (Poľ.) 42, rozstrel: 4, 3. Fiammetta Rossiová (Tal.) 32, ..., kvalifikácia: 8. Jana ŠPOTÁKOVÁ (SR) 108.

Bernalová si mohla v dramatickom závere finále zaistiť triumf, no minula posledný terč a tak obe súperky skončili so skóre 42 bodov. Rozhodnúť tak musel až rozstrel, v ktorom bola úspešnejšia Rehák Štefečeková.

Druhá slovenská reprezentantka Jana Špotáková obsadila nepostupové ôsme miesto (108 b), od finále ju delili dva terče. Vo finále trapu mužov sa predstaví Michal Slamka, ktorý postúpil z druhého miesta kvalifikácie.

V nej mal skóre 122 b, rovnako ako prvý Antonio Bailon zo Španielska. V rozstrele o prvé miesto s ním prehral 2:3. Filip Marinov obsadil v kvalifikácii 13. priečku (117 b) a Hubert Andrzej Olejnik skončil na 18. pozícii (114 b).

Slovenské družstvo v zložení Slamka, Marinov a Adrian Drobný viedlo po piatich kolách kvalifikácie tímovú súťaž s nástrelom 357 b pred domácou Indiou (354) a Kazachstanom (344).

Súvisiace články