Svetovej jednotke dokázal ukradnúť prvý set.

Stolný tenis na OH 2024

1. kolo

Wang Čchu-čchin (Čín.-1) - Jang Wang (SR) 4:1 (7:11, 11:3, 11:4, 11:9, 11:4)

PARÍŽ. Stolný tenista vo farbách Slovenska Jang Wang prehral v úvodnom kole olympijského turnaja v Paríži.

Dvadsaťdeväťročný čínsky rodák Wang Jang odštartoval proti najvyššie nasadenému hráčovi turnaja dobre a v úvode dokázal držať krok, dobre kontroval súperove útoky a prvý set vyhral 11:7.

Fotogaléria: Wang Jang v 1. kole stolného tenisu na OH 2024

V druhom však už mal na vrch aktuálne najlepší hráč sveta, ktorý vyhral jasne 11:3 a tretí set 11:4.

Slovenský reprezentant mal viackrát aj smolu, keď jeho údery tesne zabrzdila páska. Šanca na zvrat prišla vo štvrtom sete, keď viedol 4:1 i 8:5, no záver nezvládol.

Wang Čchu-čchin ho viackrát dostal do hlbokej defenzívy, otočil na 10:8 a premenil druhý setbal.

Najväčší favorit celého turnaja v piatom sete už jednoznačne dominoval a triumfoval 11:4.

Pre Janga Wanga to bola tretia účasť na olympijských hrách. V Riu de Janeiro 2016 skončil 33. a v Tokiu 2020 sedemnásty.

Hlas po zápase

Wang Jang: "Som spokojný s prvým setom, cítil som sa dobre, ale potom som robil chyby a tie už silný súper využil. Bol to ťažký zápas, svetová jednotka potvrdila svoje kvality, ja som bojoval ako som vedel."

Nemeckí hráči pozemného hokeja.
dnes 09:02
Jedlo je katastrofa, sťažovali sa Nemci. Kritizovali aj dlhé čakanie v radochZdôraznili, že francúzsky personál je veľmi priateľský.
dnes 09:02
Wang Jang.
dnes 11:301
V niektorých momentoch pôsobil lepšie. Wang ale na najväčšieho favorita nestačilSvetovej jednotke dokázal ukradnúť prvý set.
dnes 11:301
Eliška Mintálová. online
dnes 12:30
ONLINE: Vodný slalom na OH 2024, Eliška Mintálová dnes LIVE (semifinále K1)Sledujte s nami online prenos zo semifinále K1 žien vo vodnom slalome na OH 2024. Predstaví sa aj Eliška Mintálová.
dnes 12:30
Rayan Rebbadj a Antoine Dupont.
dnes 09:41
Fidži spoznalo pocit prehry až na tretích OH. Hrdinu Francúzska označil tréner za výnimočného Dupont nastúpil po zmene strán za nerozhodného stavu 7:7 a odvtedy bodovali už iba Francúzi.
dnes 09:41
Sie jü sa teší zo zisku zlatej medaily na OH v Paríži 2024.
dnes 10:24
V Tužinského disciplíne sa tešila naposledy v Pekingu. Čína vzala aj druhé strelecké zlatoNa stupni víťazov ho doplnili dvaja Taliani.