Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Stíhali ho šiesti. Márne. Tínedžer dal jeden z najkrajších gólov v dejinách ligy

(Autor: Facebook)
Pavol Spál|Publikované 29. nov 2016 o 14:03

Také sóla sú v slovenskej lige veľmi zriedkavé.

BRATISLAVA. Spravil to rýchlo, sebavedomo až drzo. Akoby sa vyučil u juhoamerických driblérov. Šiesti protihráči sa ho snažili zastaviť.

Márne. Nestíhali. Milan Kvocera obstrelil aj brankára. Útly Trenčan má pritom iba osemnásť a len minulý mesiac podpísal profesionálnu zmluvu.

Ofenzívny stredopoliar takto skóroval v drese Trenčína vo víkendovom dueli 17. kola na pôde Ružomberka. Zápas sa skončil 3:3. Celé sólo trvalo asi desať sekúnd, Kvocera potreboval trinásť dotykov. Striedal obe nohy.

Podobné sóla predvádza Barcelončan Lionel Messi či kedysi Diego Maradona. Také sóla sú v slovenskej lige veľmi zriedkavé.

„Lopta mu neodskočila. Naposledy som taký gól videl od Maradonu. Je to len dobré pre jeho sebavedomie. Často sa nevidí takýto dribling. Čo krok to dotyk s loptou,“ nadchýnal sa na tlačovej konferencii tréner Trenčína Martin Ševela.

Akciu začal Kvocera podobne ako Messi či Maradona - na vlastnej polovici, takmer pri autovej čiare. Prebehol okolo Gála-Andrezlyho, márne ho stíhal Chrien.

Vyškolil skúseného Ďubeka, prefrčal pomedzi Masla a Kružliaka a potom napálil tvrdo pod brvno. Loptu viedol viac ako päťdesiat metrov.

Samozrejme, že Kvoceru nemôžeme porovnávať s géniami ako Messi či Maradona, ale Trenčanov gól ich sóla pripomenul.

Kvocera odohral iba šiesty ligový zápas, z toho len druhý v základnej zostave. Prvýkrát odohral v lige celých deväťdesiat minút.

„Videl som voľný priestor. Skúsil som sa presadiť individuálne a vyšlo mi to. Nevnímal som, cez koľkých hráčov som prešiel, ale mrzelo ma, že sme nevyhrali,“ uzavrel mladík.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.