Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Stavajú ho už desať rokov. Putin sľúbil, že štadión v Petrohrade dokončia včas

Ruský prezident Vladimír Putin sľúbil, že nešťastný štadión stihnú včas. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. nov 2016 o 16:11

Štadión stavajú už desať rokov, náklady sa šplhajú k 569 miliónom eur, čím sa zaradí k najdrahším stavbám svojho druhu na svete.

MOSKVA. Ruský prezident Vladimir Putin sa zaviazal, že problémový futbalový štadión v Petrohrade dokončia včas pre potreby Pohára konfederácií, budúcoročnej generálky pred majstrovstvami sveta 2018.

Pri meškajúcej výstavbe športoviska s plánovanou kapacitou 69-tisíc divákov zomreli v priebehu uplynulých dvanástich mesiacov už traja robotníci a inžinieri stále hľadajú riešenie, ako odstrániť nestabilitu vysúvateľnej hracej plochy.

Prezident Putin sa stretol so šéfom FIFA: fotogaléria

25.11.2016

Minulý týždeň zadržali bývalého zástupcu petrohradského guvernéra pre podozrenie zo sprenevery 50 miliónov rubľov (734-tisíc eur) pri uzatváraní zmluvy s dodávateľom veľkoplošných obrazoviek. Podľa radnice chýba asi 9,5 milióna eur.

"Je to žalostný príbeh. Stavbári mi však sľúbili, že všetko zvládnu do konca tohto roka," povedal Putin v Kremli prezidentovi Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Giannimu Infantinovi.

Petrohradský štadión stavajú už desať rokov, náklady sa šplhajú k 569 miliónom eur, čím sa zaradí k najdrahším stavbám svojho druhu na svete.

V Kazani v sobotu vyžrebujú program Pohára konfederácií 2017. V Petrohrade by sa malo hrať 2. júla finále. Počítajú s ním tiež pre semifinále MS 2018.

Súvisiace články