Futbalisti Glasgow Rangers. (Autor: TASR/AP)

Sporting Braga - Glasgow Rangers 0:1 (0:0)

Gól: 61. Kent

/prvý zápas 2:3, do osemfinále postúpil Glasgow/

BRAGA. Prvými osemfinalistami aktuálnej edície Európskej ligy sa stali futbalisti Glasgowa Rangers.

Škótsky tím pred necelým týždňom predviedol doma proti Sportingu Braga obrat z 0:2 na 3:2 a v stredajšej odvete na portugalskej pôde spečatil postup výhrou 1:0.

O víťazný gól sa v 61. minúte postaral Ryan Kent po asistencii Ianisa Hagiho, ktorý v nadstavenom čase prvého polčasu nepremenil pokutový kop.

Braga bola súperom bratislavského Slovana v základnej K-skupine súťaže. So slovenským majstrom doma remizovala 2:2, na Tehelnom poli vyhrala 4:2.

Zvyšných pätnásť stretnutí šestnásťfinále sa uskutoční vo štvrtok v časoch od 18.55 h, resp. 21.00 h.

Osemfinálový žreb je na programe v piatok 28. februára (13.00 h SEČ).

Domov»Futbal»Európska liga»V základnej skupine si zahrala so Slovanom. Braga v Európskej lige skončila