Výber šéfredaktora: Hokejový zväz si strelil vlastný gól a Rusi snívajú o návrate

Adam Húska v bránke Slovenska.
Adam Húska v bránke Slovenska. (Autor: TASR)
Boris Vanya|9. sep 2022 o 17:30

Pozrite si zaujímavé články za posledné obdobie na Sportnet.sk vo výbere šéfredaktora.

Športu zdar

a čitateľom Sportnetu zvlášť!

Hokejový zväz si strelil gól

Na Slovenskom zväze ľadového hokeja tento týždeň usúdili, že je najvyšší čas zaujať stanovisko k pôsobeniu hráčov z KHL v reprezentácii, keďže v tejto veci už skôr rozhodli Fíni, Švédi, Lotyši, Česi, ba už aj Francúzi.

No a výsledok je taký, že vedenie slovenského hokeja mohlo radšej naďalej čušať ako voš pod chrastou a dúfať, že o niekoľko týždňov či mesiacov prestane Rusov "špeciálna vojenská operácia" na Ukrajine baviť a vrátia sa tam, odkiaľ prišli.

Namiesto toho si Šatanovci strelili vlastný gól a teraz budú s napätím sledovať, či prídu "len" o tisícky fanúšikov alebo aj tisícky eur od "zaskočených" reklamných partnerov.

A o niekoľko dní môže prísť ďalšie hlasovanie a ďalšia skúška. 

V tureckom Beleku sa v septembri uskutoční polročný kongres Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), na ktorom by sa (údajne) malo diskutovať aj o postoji IIHF k Rusku a Bielorusku.

Ruský denník Sovietsky sport, ktorý inak úrovňou politickej propagandy robí česť svojmu názvu, konšpiruje o tom, že hokejová federácia by mohla zmäkčiť svoj postoj voči Rusom.

Dôvod? Bez ich účasti na medzinárodných turnajoch prichádza o milióny eur z peňaženiek ruských fanúšikov. Zostáva veriť, že vo svetovej hokejovej rodine preváži zdravý rozum a jediným súperom ruskej reprezentácie bude naďalej Bielorusko. 

O tom, prečo je štvrtkové rozhodnutie SZĽH vlastný gól a aké to môže mať dôsledky, si môžete prečítať tu:

Čítajte: Rusko je za červenou čiarou aj v hokeji. Ale nie pre Šatana a spol.

Čítajte: Partner je z postoja hokejového zväzu znepokojený. Chce, aby ho prehodnotil

Séria, ktorá zmenila hokej

Pre spupnosť a aroganciu ruských politických špičiek (alebo jedného lídra) hokejový svet nateraz prišiel o atraktívnu konfrontáciu dvoch odvekých rivalov, reprezentantov dvoch znamenitých hokejových škôl.

Premiérová sa uskutočnila v roku 1972 a dostala názov Séria storočia. Pamätníci pookrejú, mladší sa niečo nové dozvedia. Súboje kanadských hokejových profesionálov a sovietskych hokejistov spred 50 rokov zmapoval reportér Šimon Čop. 

Čítajte: Keď Kanaďania padli „na hubu“. Pred 50 rokmi sa začala séria, ktorá zmenila hokej

Jimmy Connors má 70

Z uplynulých dní by som rád upriamil pozornosť aj na jubilanta Jimmyho Connorsa a jeho príbeh od reportérky Jany Sedlákovej.

Čítajte: Ignorant, čo každého otrávi, hovorili o ňom. Tenisová legenda slávi jubileum

Čože je to 100 km

Alebo rozprávanie Petra Fraňa, jedného z najlepších slovenských trailových bežcov, ktoré zachytil reportér Miloslav Šebela.

Čítajte: Sto kilometrov zvládne prejsť každý priemerne trénovaný človek, vraví úspešný Slovák

Boris Vanya, šéfredaktor Sportnet.sk

Nechajte si posielať Výber šéfredaktora na e-mail. Aktivujte si odber jedným klikom.

Boris Vanya
Boris Vanya je šéfredaktorom Sportnet.sk. V rokoch 1995 až 2014 pôsobil v denníku Pravda, potom rok v denníku Šport a od roku 2015 v denníku SME. Olympijskú atmosféru zažil v Turíne, Pekingu, Londýne a Soči, ako reportér sa zúčastnil aj na MS v hokeji 2005, 2007 a 2011, na Svetovom pohári v hokeji 2004 a na niekoľkých MS v rýchlostnej kanoistike.
Nachádzate sa tu: