Veľká pocta pre mladú džudistku. Je nominovaná na cenu, ktorú vyhrala aj Lopušanová

Slovenská džudistka Patrícia Tománková.
Slovenská džudistka Patrícia Tománková. (Autor: facebook/Slovak Judo Federation)
TASR|20. sep 2023 o 12:38

Slovenská hokejista získala cenu v máji tohto roka.

BRATISLAVA. Džudistka Patrícia Tománková sa ocitla medzi piatimi najlepšími mladými letnými športovcami Európy za tento rok a je jednou z kandidátok na Cenu Piotra Nurowského.

Jej zimnú obdobu získala v máji slovenská hokejistka Nela Lopušanová.

Cena Piotra Nurowského za letné športy bude udelená 6. októbra na 52. valnom zhromaždení Európskych olympijských výborov v Istanbule. Informoval portál olympic.sk.

Troch mladých športovcov vybrali hlasovaním zástupcovia zo 48 národných olympijských výborov z Európy, dvoch zasa panel expertov z Európskych olympijských výborov.

Cenu Piotra Nurowského môže získať športovec vo veku od 14 do 18 rokov, ktorý dosiahol excelentné výsledky vo svojej disciplíne a vyznáva na športoviskách i mimo nich olympijské hodnoty.

Okrem Patrície Tománkovej sú do pätice kandidátov na ocenenie nominovaní aj Sarah Chaâriová z Belgicka, ktorá sa venuje taekwondu, ukrajinský skokan do vody Kirill Boľuch, turecký plavec Kuzey Tuncelli a nemecká moderná gymnastka Darja Varfolomejevová.

Patrícia Tománková sa medzi finalistov dostala vďaka jej výsledkom na džudistických tatami počas celého roka.

Dosiahla unikátny triple, keď v jednom roku vyhrala majstrovstvá sveta dorastencov, majstrovstvá Európy dorastencov a Európsky olympijský festival mládeže.

Sarah Chaâriová je víťazka Európskych hier 2023 a dnes svetová jednotka vo váhe do 62 kg. Tento rok začala študovať medicínu.

Kirill Boľuch si v auguste zabezpečil miestenku na olympijské hry do Paríža, keď v synchronizovaných skokoch z 10 m veže získal striebro na MS v Japonsku.

Na Európskych hrách v Poľsku si vybojoval dve zlaté medaily. Kuzey Tuncelli je najmladším z finalistov.

Víťaz EYOF v Maribore a juniorský majster Európy má splnený kvalifikačný limit na 1500 m v. sp. na OH do Paríža.

Darja Varfolomejevová žiarila na tohtoročných majstrovstvách sveta v modernej gymnastike, kde pre Nemecko získala prvý titul vo viacboji po 48 rokoch.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Veľká pocta pre mladú džudistku. Je nominovaná na cenu, ktorú vyhrala aj Lopušanová