Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Dvaja lyžiari doplatili na podmienky. Zjazd v Kitzbüheli zrušili

Ryan Cochren-Siegle. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 23. jan 2021 o 09:10

Organizátori upravili program podujatia.

AKTUALIZOVANÉ O 11:05

KITZBÜHEL. Sobotňajší zjazd Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Kitzbüheli, ktorý rozhodcovská jury zrušila pre nepriaznivé poveternostné podmienky, sa napokon uskutoční v nedeľu (10.20 h).

Preteky super-G, ktoré sa mali konať v nedeľu, museli presunúť na pondelok so začiatkom o 10.45 h. O zmenách programu 81. ročníka hahnenkammského podujatia informovala agentúra APA.

Organizátori sa rozhodli zrušiť druhý sobotný zjazd vzhľadom na nepriaznivé poveternostné podmienky

Dážď so snehom by najmä v dolnej časti zjazdovky Streif mohli lyžiarom vo vysokej rýchlosti spôsobiť veľké problémy, jury sa z tohto dôvodu rozhodla neohroziť ich zdravie.

Kryenbühl zostal nehybne ležať

Už piatkovú súťaž, ktorú vyhral Švajčiar Beat Feuz, poznačili dva hrozivo vyzerajúce pády.

Jeho krajan Urs Kryenbühl na cieľovom skoku vo vyše 146-kilometrovej rýchlosti nabral zospodu vzduch, stratil kontrolu nad "letom", tvrdo dopadol na zjazdovku a nekontrolovateľne sa kĺzal až do cieľového priestoru.

Po hrozivom páde zostal ležať nehybne na snehu, okamžite k nemu pribehli záchranári. Preteky museli na niekoľko minút prerušiť.

Kryenbühla napokon odviezol do nemocnice vrtuľník, vyšetrenia odhalili otras mozgu, zlomeninu pravej kľúčnej kosti a natrhnutie predného skríženého a vnútorného väzu v pravom kolene.

Nepríjemne spadol aj Cochran-Siegle

Už pred Kryenbühlom mal nepríjemný pád aj Ryan Cochran-Siegle.

Američan sa pri nájazde do "traverzy" dostal do záklonu, stratil kontrolu nad lyžami a skončil v ochranných Z nich sa síce dokázal sám vyslobodiť, podľa jury však hlásil mierne bolesti ramena a problémy so zrakom, takže privolaný lekár pre istotu takisto privolal vrtuľník.sieťach.

Z nich sa síce dokázal sám vyslobodiť, podľa jury však hlásil mierne bolesti ramena a problémy so zrakom, takže privolaný lekár pre istotu takisto privolal vrtuľník.

Ten odviezol víťaza decembrového super-G z Bormia na vyšetrenia do nemocnice. Nasledovala dlhšia pauza, keďže organizátorom trvalo, kým opravili ochranné siete.

Súvisiace články