Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Murphy senzačne prehral s amatérom, jeho účasť skritizoval

Shaun Murphy. (Autor: wst.tv)
SITA|24. nov 2021 o 19:55

Narážal na status svojho čínskeho súpera.

YORK. Anglický profesionál v snookeri Shaun Murphy vzbĺkol po neočakávanom vypadnutí v 1. kole prestížneho turnaja UK Championship v anglickom Yorku.

Tridsaťdeväťročný Angličan nestačil na čínskeho amatéra S' Ťia-chueja, ktorému podľahol 5:6 a z turnaja sa porúčal. Prekvapujúcu prehru však mentálne nezvládol a už len samotnú účasť Číňana v turnaji verbálne napadol.

"Toto je naše živobytie. Je to spôsob, akým zabezpečujem jedlo na rodinný stôl," povedal nahnevaný Murphy.

Finalista podujatia spred roka prehrou v prvom kole prišiel o štedrú odmenu, ktorú by získal, ak by sa prebojoval ďalej. Turnaj UK Championship patrí medzi najprestížnejšie snookrove podujatia známe ako Triple Crown.

Vzápätí Murphy ozrejmil znepokojenie z toho, že hral proti súperovi, ktorý "nemusel hrať pod rovnakým tlakom ako on". Číňan S' Ťia-chuej pritom niekoľko sezón strávil ako profesionálny hráč, no už má status amatéra.

"Ja si hrou zarábam peniaze na živobytie. Profesionálom som sa stal ako 15-ročný, vybojoval som si právo nazývať sa profesionálnym hráčom snookeru. On to nemusel, preto by nemal mať šancu hrať," pokračoval nahnevaný Angličan.

"Súper hral bezstarostne, pretože sa nestará o tento svet. Nie je to fér, nie je to správne. Nejde o tohto konkrétneho hráča, je to mladý muž a víťazstvo si zaslúžil.

Podľa mňa by však amatéri nemali hrať na turnaji profesionálov, to je všetko," dodal Shaun Murphy, niekdajšia svetová trojka.