Piatok, 7. mája, 2021Meniny má Monika

Nedokázal to ani O'Sullivan, Trump prepísal históriu snookru

Judd Trump. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|15. mar 2020 o 23:49

Historický zápis dosiahol bez divákov.

GIBRALTÁR, BRATISLAVA. Anglický hráč snookru Judd Trump dosiahol úspech, ktorý sa doteraz nepodaril nikomu inému. V jednej sezóne si pripísal šiesty triumf na bodovanom turnaji.

Po výhrach na International Championship, World Open, Northern Ireland Open, German Masters a Player Championship zvíťazil aj na Gibraltar Open.

Legendárny Ronnie O'Sullivan dosiahol v jednom roku najviac päť triumfov. Rovnako sú na tom aj Stephen Hendry, Ding Junhui a Mark Selby.

Spomínanú štvoricu Trump vyrovnal na začiatku marca piatym triumfom. Na rekordný zápis nenechal fanúšikov dlho čakať a dosiahol ho hneď pri nasledujúcom štarte. Do konca sezóny pritom ostávajú ešte dva turnaje.

VIDEO: Judd Trump dosiahol v 3. finálovom frejme 144 bodov

Finálový zápas v Gibraltári preňho vôbec nebol jednoduchý. V úvode síce mal tesný náskok, ale jeho súper Kyren Wilson využil ponúknuté šance a dostal sa do vedenia 3:2. K titulu mu chýbal jediný frejm.

Svetová jednotka však potvrdila skvelú formu. Trump v šiestom frejme zahral tretí stobodový nábeh v zápase a v rozhodujúcej hre šiel jasne za triumfom.

Problém prišiel pri nepotopenej čiernej guli, keď mu na triumf chýbali už len dve červené. K stolu sa dostal Wilson, ale po zdĺhavej sérii úderov na istotu sa radoval tridsaťročný Trump.

VIDEO: Rozhodujúci frejm vo finále Gibraltar Open 2020

Výhrou v Gibraltári ovládol aj sériu Coral Cup a dohromady zinkasoval prémiu 200-tisíc libier. Historický zápis však pre koronavírus dosiahol bez divákov.

Angličan je blízko k ďalšiemu míľniku. V tejto sezóne dosiahol už 97 stobodových nábehov a k jubilejnej stovke mu chýbajú už iba tri zápisy nad sto bodov.

V kariére ich dosiahol už 712 a je jedným z najväčších adeptov na prekonanie rekordu O'Sullivana, ktorý ich má na konte 1038. O'Sullivan stále pokračuje v aktívnej kariére, ale má o štrnásť rokov viac.

Trump má pred majstrovstvami sveta v Sheffielde skvelú formu. Na najvýznamnejšom snookrovom turnaji v sezóne bude obhajovať triumf, keď vlani zdolal vo finále Johna Higginsa 18:9. Turnaj by sa mal hrať od 18. apríla do 4. mája.

Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články