Vybuchli sme, smútili florbalisti. V zápase Slovenska padlo až 24 gólov

Slovenskí florbalisti. (Autor: facebook/Slovenský zväz florbalu (SZFB))
Sportnet, TASR|25. aug 2021 o 11:59 (aktualizované 25. aug 2021 o 12:30)

Gólovú prestrelku zvládli lepšie Lotyši.

MS juniorov v Brne - A-skupina:

Slovensko - Lotyšsko 10:14 (3:4, 6:3, 1:7)

Góly: 7. Kvasnica, 14. Gajdoš, 16. Kvasnica (Cvacho), 25. Blaszczyk (Virga), 28. Kvasnica (Cvacho), 31. Vitek (Tomčo), 34. Pázsiczký (Batkovič), 35. Blaszczyk (Virga), 36. Tomčo (Vitek), 41. Tomčo (Vitek) – 11. Tiltinš (Dumpis), 14. Savins (Dumpis), 14. Škerbergs (Griezitis), 18. Rudzitis (Lapinš), 21. Savins (Malkavs), 25. Levalds (Pukite), 40. Keišs (Tiltinš), 44. Škerbergs (Kalnietis), 45. Tiltinš, 45. Škerbergs (Bergmanis), 47. Škerbergs (Tutans), 55. Anis (Lapinš), 58. Tiltinš (Anis), 58. Malkavs (Dumpis)

BRNO. Slovenskí juniorskí florbalisti prehrali v úvodnom vystúpení na majstrovstvách sveta v Brne s Lotyšskom 10:14.

V zápase padlo až 24 gólov, Slováci strelili prvý gól a neskôr dokonca vyhrávali 9:6. Súper však rozhodol v tretej tretine sériou siedmich gólov za sebou.

LIVE stream

ste sledovali na tomto odkaze >>>

Partia okolo kapitána tímu Matúša Gajdoša prehrávala v 14. minúte zápasu už 1:3, no dokázala vyrovnať. V druhej tretine Lotyši opäť odskočili na rozdiel troch gólov, Slováci však dokázali otočiť stav z 3:6 na 9:6.

Vstup do tretej tretiny mali slovenskí reprezentanti ešte dobrý, keď v pätnástej sekunde zvyšovali na 10:7, no následne Lotyši siedmimi gólmi spečatili víťazstvo v prvom zápase turnaja.

Najlepším hráčom Slovenska sa stal autor hetriku Tomáš Kvasnica.

"Zápas bol v prvej tretine fyzicky veľmi náročný, druhá tretina nám vyšla a vyhrali sme ju vysokým rozdielom. V tretej tretine sme ale absolútne vybuchli, nehrali sme, čo sme mali, a to rozhodlo. Bola to z našej strany hrozná tretina," komentoval po zápase pre oficiálny turnajový prenos Kvasnica.

V A-skupine najbližšie čaká Slovákov súboj s domácimi Čechmi vo štvrtok o 18.30 a v piatok o 9.15 h sa predstavia v zápase proti Fínsku. Všetky zápasy nájdete naživo na webe Sportnet.sk.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Vybuchli sme, smútili florbalisti. V zápase Slovenska padlo až 24 gólov