Hana Krákorová v zápase Slovensko - USA na MS v hokeji žien do 18 rokov 2024.
Hana Krákorová v zápase Slovensko - USA na MS v hokeji žien do 18 rokov 2024. (Autor: X/IIHF)
Sportnet|9. jan 2024 o 08:30

V oboch zápasoch platilo, že Slovenky predviedli kvalitné prvé dve tretiny, ale v tej záverečnej už na favorizované súperky nestačili.

ZUG. Slovenské reprezentantky majú za sebou už dva zápasy skupiny B na MS v hokeji žien do 18 rokov 2024 vo švajčiarskom meste Zug.

V oboch zápasoch platilo, že Slovenky predviedli kvalitné prvé dve tretiny, ale v tej záverečnej už na favorizované súperky nestačili a prepadli.

Turnaj otvorili proti topfavoritkám z USA, ktoré útočia už na svoje deviate zlato z MS U18. Slovenky po prvej tretine prekvapivo viedli, keď sa v oslabení presadila Alica Juríková.

Aj po druhej tretine bol na výsledkovej tabuli stav, ktorý pútal pozornosť - 1:1.

V tej tretej však Američanky ukázali svoju kvalitu a využili, že Slovenkám dochádzali sily. Výsledkom bolo až päť gólov za štyri minúty a konečná vysoká prehra 1:7.

Podobne to bolo aj v dueli so Švédskom, keď sa slovenské hokejistky dostali do vedenia už v druhej minúte zásluhou Nely Lopušanovej v presilovej hre.

Švédky síce otočili duel na 3:1, ale do konca druhej tretiny bolo opäť prekvapivo vyrovnané.

Prišla však záverečná časť. V nej síce za 11 minút gól nepadol, ale následne favoritky skórovali trikrát a vyhrali 6:3.

Zaujímavý priebeh si všimla aj IIHF, ktorá Slovenkám venovala jeden z ôsmich zhrňujúcich bodov po dvoch hracích dňoch.

"Nejde o to, ako začnete, ale ako skončíte," komentovala IIHF na svojom webe.

"Slovensko hrozilo, že sa postará o prvé veľké prekvapenie v roku 2024, keď po 40 minútach držalo s USA nerozhodný stav 1:1. Ale na začiatku tretej tretiny Američanky otvorili hru rekordnými piatimi gólmi za 4:02 min a dokráčali k víťazstvu," píše sa ďalej.

K nie veľmi očakávanému priebehu v prvých dvoch tretinách sa vyjadrila aj americká trénerka Liz Keady Nortonová.

"Mali sme trochu pomalý začiatok, ale vydržali sme a dostali sme odmenu za to, že sme hrali správnym spôsobom a držali sme sa plánu," uviedla.

Slovenky uzavrú súboje v skupine B stredajším zápasom so Švajčiarkami, ktorý je na programe od 16.00 h. Následne ich čaká štvrťfinále.