Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slovenskí hokejisti sa schovali na Bankove. Poučili sa

(Autor: hotelbankov.sk)
SITA|Publikované 10. máj 2019 o 08:18

Po skúsenosti z Bratislavy našli ubytovanie mimo mesta.

KOŠICE. Hokejoví reprezentanti Slovenska najbližšie dva týždne strávia bojmi na ľade košickej Steel Arény, kde ich čaká sedem duelov so súpermi v A-skupine majstrovstiev sveta.

Pozápasový relax však nebudú hľadať priamo v Košiciach.

Prechodný domov na bývanie našli v časti Bankov, vzdialenej približne 4 km od mesta.

Mimo mestského ruchu

Bývajú v pokojnom prírodnom prostredí v štvorhviezdičkovom hoteli, ktorý má prívlastok najstarší na Slovensku.

„Obytný komplex má za sebou 150-ročnú tradíciu. Keďže je v tichej prírodnej lokalite na okraji mesta, výprava slovenskej reprezentácie bude mať dostatok priestoru na relax či prípadné voľnočasové aktivity. Hotel ponúka všetky vymoženosti, na ktoré si hráč spomenie. Hokejisti nebudú ukrátení o služby, akými sú reštaurácia, bar, wellness, masáže, sauna, bazén či priestranné nádvorie pri budove. V hoteli sa dokopy nachádza 29 luxusných izieb, ktoré budú počas šampionátu k dispozícii výlučne slovenskej hokejovej reprezentácii," informuje webová stránka sport24.pluska.sk.

Poučili sa

Vedenie slovenskej reprezentácie sa poučilo zo situácie spred ôsmich rokov, keď počas MS v Bratislave Slováci bývali v hoteli, ktorý bezprostredne susedil s hokejovou arénou a nenašli v ňom dostatok pokoja na oddych.

Na túto tému sa nedávno vyjadril aj vtedajší asistent trénera tímu SR Ľubomír Pokovič.

„Pre hokejistov je dôležité, aby mali priestor na prípravu a oddych. V Bratislave sme to vtedy mali tak, že sme bývali priamo pri aréne, kde za hráčmi chodili ich kamaráti a to nebolo dobré. Myslím si, že aj v tomto zmysle to bude tento rok iné," uviedol Pokovič.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.