Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Slovenky získali na ME v tenise do 18 rokov strieborné medaily

Romana Čisovská. (Autor: instagram Romana Čisovská)
TASR|7. aug 2019 o 20:41

Slovenky vo finále podľahli Bielorusku.

GRANVILLE. Slovenské tenistky získali na majstrovstvách Európy družstiev do 18 rokov vo francúzskom Granville strieborné medaily. V dramatickom finále prehrali zverenky kapitána Jána Sabovčíka s Bieloruskom 1:2.

O rozhodujúci bod sa v záverečnej štvorhre postarali Viktorija Karapatská s Annou Kubarevovou, ktoré zdolali pár Viktória Morvayová, Romana Čisovská 5:7, 6:5, 11:9. V supertajbrejku odvrátili tri mečbaly.

"Slovenský juniorský tím dievčat do 18 rokov dosiahol skvelé druhé miesto na majstrovstvách Európy družstiev. Srdečne gratulujem Romane Čisovskej, Viktórii Morvayovej, Michaele Kadlečkovej a kapitánovi Jánovi Sabovčíkovi, ktorí skvele reprezentovali Slovensko a dosiahli najväčší úspech juniorského tenisu v tomto roku.

Zároveň by som rád vyzdvihol štvrtú priečku chlapcov, čo je rovnako veľmi dobrý výsledok," povedal generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška pre oficiálnu webovú stránku STZ.

V ére samostatnosti sa slovenské dievčatá predstavili vo finále ME družstiev do 18 rokov šiestykrát.

V roku 2012 sa zo zisku zlatých medailí tešilo družstvo v zložení Anna Karolína Schmiedlová, Petra Uberalová, Natália Vajdová. Z celkového triumfu sa Slovenky tešili aj v roku 1996, keď bola líderkou tímu Ľudmila Cervanová.

Finále ME 18 družstiev dievčat

SLOVENSKO - Bielorusko 1:2

Viktória MORVAYOVÁ - Anna Kubarevová 4:6, 7:5, 5:7

Romana ČISOVSKÁ - Viktorija Karapatská 6:3, 2:6, 7:5

MORVAYOVÁ, ČISOVSKÁ - Kukarevová, Karapatská 7:5, 4:6, 9:11

Súvisiace články