Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Slovan v úvode KHL nastúpi bez Fostera a Štajnocha

Zľava: Kurtis Foster a Jaroslav Janus z Bratislavy a Peter Bartoš z Košíc v prípravnom zápase. Košice, 6. august 2014. (Autor: SITA)
SITA|29. aug 2014 o 10:15

Kanaďana trápi medzirebrové svalstvo, dlhoročný hráč belasých Martin Štajnoch má zlomené rebrá.

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava nastúpia na svoj úvodný duel v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) vo štvrtok 4. septembra proti Medveščaku Záhreb bez dvojice skúsených obrancov Kurtisa Fostera a Martina Štajnocha.

Kanaďana Fostera, ktorý prišiel do slovenskej metropoly práve z Medveščaka, trápi medzirebrové svalstvo. Dlhoročný hráč Slovana Štajnoch má zlomené rebrá.

"Obaja na budúci týždeň nebudú hrať. Foster sa zúčastnil iba začiatku prípravy, dlhodobo už netrénuje a nehrá. Od jeho kvalít sme si veľa sľubovali. Štajnoch nemôže hrať pre zlomené rebrá. Absenciu oboch vidím v okruhu dvoch týždňov alebo aj dlhšie," povedal tréner Rostislav Čada.

Český kouč je presvedčený, že ďalší jeho zverenci budú stopercentne pripravení na úvodný duel v tretej sezóne Slovana v KHL.

Aj v novej sezóne povedie Slovan do bojov v KHL s kapitánskym céčkom na drese Milan Bartovič. "Celú dobu počas prípravy sme pracovali na určitých riešeniach. Nie je dôvod - a bolo by aj chybou - niečo meniť krátko pred štartom súťaže," dodal Čada.

Súvisiace články