Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Slovan doma opäť prehral, s Minskom 1:2

(Autor: Ilustračné - TASR)
Ondrej Gajdoš|28. jan 2013 o 19:03

Bratislavskí hokejisti prehrali na domácom ľade dôležitý zápas v boji o play off s Minskom.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana prehrali v KHL na domácom ľade druhý zápas v priebehu troch dní, po Čerepovci podľahli aj priamemu súperovi v boji o play off z Minska.

Hoci ešte nie je dôvod na paniku, pred deviatym Levom Praha má slovenský tím osembodový náskok a zbytočne si komplikuje situáciu.

Do konca základnej časti hrá Slovan ešte päť zápasov.

Podobne ako v sobotu proti Čerepovcu sa domáci rozbiehali príliš ťažkopádne, nekoncentrovane. V 9. minúte prehrával Slovan po presných strelách Krajíčka a Stapletona už 0:2.

„Potom sa naša hra zlepšila, ale prvých desať minút rozhodlo o výsledku,“ priznal tréner Rostislav Čada.

„Našim hráčom nemožno uprieť snahu, bojovnosť. Za predvedený výkon sme si zaslúžili aspoň bod.“ Od druhej tretiny boli domáci lepším mužstvom, no opäť sa trápili v koncovke.

Nevyužili presilovky, dlho si nevedeli poradiť s výborným brankárom Haugenom. Prekonal ho až v polovici zápasu svojím prvý gólom za Slovan Mojžíš.

„Gól ma potešil, ale, žiaľ, nestačil na bod,“ povedal český obranca. Vzápätí mužstvo z Bratislavy zvládlo 91- sekundové oslabenie o dvoch dvoch hráčov.

Slovan potom stupňoval tlak, bol strelecky aktívnejší (celkove 38:30), no obrana Minska mu odolala. Jednu gólovú príležitosť premárnil aj Svatoš.

A pri rýchlych brejkoch Dinama musel byť Janus stále na pozore.

„Svatoš sa potrebuje na optimálny výkon udomácniť, musíme byť trpezliví,“ doplnil Čada.

Najbližšie hrá Slovan v piatok opäť doma s Čechovom.

Slovan Bratislava - Dinamo Minsk 1:2

Góly: 30. Mojžíš - 5. Krajíček (Laine, Drozd), 9. Stapleton (Karalahti). Rozhodcovia: Gašilov, Kadyrov - Metalnikov, Sirotkin (všetci Rus.), vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov

Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Sigalet, Tabaček, Mojžíš, Švarný, Mihálik - Miklík, Bližňák, Vondrka - Svatoš, Kytnár, Bartovič - Kukumberg, Ölvecký, Hudáček - Daňo, Mikúš, Bakoš

Dinamo Minsk: Haugen - Karalahti, Denisov, Krajíček, Niskala, Murphy, Goroško, Nogačiov - Irgl, Stapleton, Platt - Meleško, Kitarov, Kulakov - Drozd, Staš, Michaľov - Lopačuk, Pivko, Laine

Rostislav Čada, tréner Slovana: "Stretnutie malo z pohľadu súperovej hry podobný charakter ako náš predošlý domáci duel proti Čerepovcu, markantný rozdiel bol však v tom, že sme dnes predviedli oveľa lepší výkon. Okrem prvých desiatich minút, ktoré prakticky rozhodli o výsledku zápasu, nemožno naším hráčom uprieť snahu, nasadenie a bojovnosť. Myslím si, že za odvedenú prácu sme si určite bod zaslúžili. Teraz sa musíme sústrediť na ďalší zápas, aby sme neodišli bez bodu. Potrebujeme sa zlepšiť najmä v koncovke, lebo dávame málo gólov."

Alexander Andrijevskij, tréner Dinama: "My sme sa na tento zápas veľmi dobre pripravili, vedeli sme, že Slovan je silný protivník. V predošlých dueloch sme mali prvú tretinu zakaždým veľmi silnú a rovnako tomu bolo aj dnes, keď sme v úvodnej dvadsaťminútovke strelili dva góly. V druhej sme síce poľavili a inkasovali, ale víťazstvo sme si už ustrážili."

Súvisiace články