Weiss hromžil, cítil krivdu. Čerstvý Slovák bol opäť vylúčený

Vladímir Weiss st. (Autor: TASR)
Pavol Spál|26. aug 2021 o 22:45

Slovan v odvetnom zápase play off Európskej ligy remizoval s Olympiakosom Pireus 2:2.

BRATISLAVA. Tréner Vladimír Weiss sa snažil pred zápasom svojich hráčov vyburcovať. Spomínal slovo zázrak. Ten sa však nestal. Aj keď jeho hráči ukázali sympatický výkon. Možno najlepší v tejto sezóne. 

Futbalisti Slovana v odvete play off Európskej ligy remizovali s Olympiakosom Pireus 2:2. 

Prišlo viac ako sedem tisíc divákov, vytvorili hlučnú atmosféru. Nenudili sa. Často tlieskali, bavili sa i vystrájali. Vášne vzplanuli na ihrisku i v hľadisku. Lietali plastové fľaše i poháre. Urážali českého brankára Tomáša Vaclíka. 

Weiss postavil až päť ofenzívnych hráčov, útočník Ezekiel Henty trafil žrď. Slovenský majster začal aktívne, možno bol aj lepší. Jeho plány sa však rýchlo rozsypali. 

De Marco bol opäť vylúčený 

Prišiel šok. Slovan hral väčšinu zápasu v oslabení, keď bol v 25. minúte vylúčený Vernon de Marco. Za nebezpečný zákrok.

Čerstvý slovenský reprezentant bol vylúčený aj pred dvoma týždňami proti Lincoln Red Imps. Vtedy zakopol loptu.  

"Aj keď sme nepostúpili, tak to bol pod našim trénerským vedením najlepší výkon s dobrým súperom," vravel Weiss.

"S desiatimi sme hrali výborný duel. Som hrdý na chalanov, ako pristúpili k zápasu a klubu,“ vravel Weiss.

(Autor: SofaScore)

Zápas prežíval už tradične emotívne, cítil krivdu. Hašteril sa s rozhodcami, za čo dostal žltú kartu. 

"Nemecký rozhodca nám dnes nič neodpustil a arogantným správaním nás v takomto zápase vylúčil. Keby mal trochu citu, tak Vernona nechá dohrať. Vytrestal nás a prakticky nám nedal šancu,“ dodal Weiss.

Olympiakos presilovku využil,  keď sa v 35. minúte hlavou presadil El – ARABI Youssef. 

Dvakrát vyrovnali 

Slovanisti sa nevzdali, bojovali. Dvakrát dokázali vyrovnať. Najprv Henty a potom Andre Green. Pre anglického futbalistu to bol prvý gól v drese Slovana. 

Slovan prehral prvý zápas na pôde Olympiakosu 0:3, keď netrafil ani raz bránu. V odvete to bol iný Slovan. Lepší. Obetavejší. Aktívnejší. Počet streleckých pokusov bol v pomere 13:12, na bránu 3:4. 

Slovan sa prepadol o súťaž nižšie a má šancu na reparát. Čaká ho novovzniknutá Európska konferenčná liga, iba za štart v skupinovej fáze zarobí slovenský majster minimálne 2,92 milióna eur. Slovenský majster odohrá v európskych pohároch ďalších minimálne šesť zápasov.  

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.
Nachádzate sa tu: