Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Slavoju chýbajú fanúšikovia, ani s Púchovom ešte doma hrať nebude

Trebišovčania v súboji so Šamorínom našli domáce prostredie v košickom Čermeli. (Autor: FB Amatérske fotky Slavoja Trebišov)
Róbert Andrejov|Publikované 20. aug 2019 o 22:00

Trebišovčania stále čakajú na prvý triumf, z hry však majú dobrý pocit.

TREBIŠOV. Naša druhá najvyššia futbalová súťaž má sebou päť kôl, po ktorých zostali už len tri mužstvá bez víťazstva.

Okrem nováčika z Púchova, ktorý však odohral o zápas menej, čakajú na premiérový trojbodový zisk v tomto ročníku aj dva východniarske tímy FC Košice a Slavoj Trebišov.

Kým Košičania na nelichotivé výsledky zareagovali výmenou trénerov, v Trebišove sú pokojní a paniku zo slabšieho štartu nerobia.

A to aj preto, že ich mužstvo sa v doterajšom priebehu súťaže ešte ani raz nepredstavilo na vlastnom trávniku.

Z piatich duelov u súperov dokázali žlto-modrí získať tri body, pričom so všetkými dokázali odohrať vyrovnanú partiu.

Predstavia sa v Michalovciach?

Trebišovčanom bráni hrať doma rekonštrukcia hlavnej tribúny, na ktorej boli nútení urobiť úpravy, aby spĺňala kritériá na druhú ligu.

„Práce na tribúne stále prebiehajú. Sedačky pre divákov boli predtým pripevnené na drevenom podklade, avšak podľa nových predpisov musia byť inštalované na betónovej alebo oceľovej konštrukcii. Toto potrebujeme dať do poriadku, aby sme znovu mohli hrať doma,“ ozrejmil tréner a zároveň športový riaditeľ Slavoja Vladimír Rusnák mladší.

Podľa neho si ešte fanúšikovia chvíľu počkajú na to, kým znovu uvidia svoje mužstvo hrať na trebišovskom štadióne.

„S najväčšou pravdepodobnosťou ani najbližší domáci zápas s Púchovom, ktorý je na programe 1. septembra, ešte doma hrať nebudeme.“

Zemplínčania zvažujú alternatívu, že proti nováčikovi nastúpia buď v Michalovciach alebo opäť v košickom Čermeli, kde odohrali aj posledný zápas so Šamorínom.

„V hre je aj možnosť, že by sme si prostredie vymenili a hrali v Púchove. V najbližších dňoch sa to vyrieši. Ak by sme si poradie zápasov neobrátili, chceli by sme radšej hrať v Michalovciach, ktoré sú bližšie a tam by nás určite prišlo povzbudiť viac fanúšikov,“ uviedol Rusnák.

Radi by sa dostali do plusu

Tréner Slavoja však jedným dychom dodal, že mužstvu chýba ozajstné domáce prostredie a podpora divákov.

„Bolo to tak aj naposledy v Čermeli. Som presvedčený, že ak by sme už hrali na vlastnom trávniku, tak tie vytúžené tri body by sme získali.“

Trebišov s bilanciou tri remízy a dve prehry figuruje v tabuľke aktuálne na trinástej pozícii.

„Cez leto sme mohutne obmenili káder, prišlo veľa nových hráčov a nejaký čas potrvá, kým sa súhra zlepší a chlapci si na seba viac zvyknú. Vedeli sme, že úvod nebude jednoduchý, zvlášť keď sme zápasy nemohli hrať v Trebišove. Aj keď sme ešte nezvíťazili, máme z našej hry dobrý pocit. Hráme pekný kombinačný futbal a na to, že sme stále hrali vonku, dali sme aj dosť gólov. Je pravda, že veľa sme ich aj dostali, ale v tom poslednom sme už prvýkrát neinkasovali,“ skonštatoval Rusnák.

V najbližších týždňoch čaká žlto-modrých séria duelov s nováčikmi súťaže, keďže sa postupne stretnú s „béčkom“ Ružomberka, Púchovom a rezervou bratislavského Slovana.

„Určite ani tieto zápasy nepodceníme, lebo tieto tímy už ukázali, že majú svoju kvalitu. Momentálne sme v tabuľke pravdy na nule a radi by sme po týchto troch dueloch boli v pluse. Túžime už aj po prvom víťazstve, snáď sa ho dočkáme už v nedeľu v Ružomberku.“

Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.