Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Kristoffersen sa dočkal víťazstva. Hneď je život krajší, hovorí

Nórsky lyžiar Henrik Kristoffersen sa teší z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
TASR|31. jan 2021 o 15:05

Skvelý posun dosiahol Sandro Simonet.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 

Slalom mužov v Chamonix (Francúzsko): 

1.

Henrik Kristoffersen 

Nórsko

1:37,81 min

2.

Ramon Zenhäusern

Švajčiarsko

+0,28 s

3.

Sandro Simonet

Švajčiarsko

+0,66 s

4.

Adrian Pertl

Rakúsko

+1,03 s

4.

Victor Muffat-Jeandet

Francúzsko

+1,03 s

6.

Marco Schwarz

Rakúsko

+1,28 s

CHAMONIX. Nórsky lyžiar Henrik Kristoffersen zvíťazil v nedeľnom slalome Svetového pohára vo francúzskom Chamonix.

Na druhom mieste skončil Švajčiar Ramon Zenhäusern s odstupom 28 stotín sekundy, tretí bol jeho krajan Sandro Simonet, ktorý zaostal o 0,66 s.

Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

Druhé víťazstvo v sezóne 

Dvadsaťšesťročný Nór dosiahol 23. triumf na podujatiach Svetového pohára, devätnásty v najtočivejšej disciplíne.

V tejto sezóne vyhral druhý slalom po decembrovej Madonne di Campiglio. V ďalších siedmich súťažiach sa však neumiestnil ani na pódiu.

"Z víťazstva sa veľmi teším. Predošlé slalomy boli pre mňa zložité vzhľadom na podmienky. Momentálne nedisponujem materiálom, čo by fungoval na ľade.

Mäkký i agresívny sneh je v poriadku, ale na ľade mám problémy. Pracujeme na nových lyžiach. Ukazuje sa, že nie som taký zlý lyžiar, keď idem rýchlo. Hneď je život krajší," citoval víťaza portál laola1.at.

Z tridsiateho miesta až na pódium 

Kristoffersen sa na čele usadil už po prvom kole. Viedol o 23 stotín sekundy pred domácim reprezentantom Alexisom Pinturaultom, priebežne tretí bol Rakúšan Marco Schwarz s odstupom 0,44 s.

Simonet štartoval s vyšším číslom 35 a do druhého kola sa prebojoval z posledného postupového miesta. To však využil pri obrátenom poradí a na čistej trati sa najrýchlejšou druhou jazdou katapultoval na tretiu pozíciu.

Takisto ďalší Švajčiar Zenhäusern zaznamenal výrazný posun, z jedenástej pozície obsadil druhú priečku, rovnako ako v sobotu.

Podložka sa postupne čoraz viac rozbíjala a doplatili na to viacerí spolufavoriti na čele so Schwarzom a Pinturaultom, ktorí sa nevyvarovali chýb.

Kristoffersen si však s nástrahami poradil, skĺbil potrebnú mieru agresivity s technikou a hoci sa jeho náskok znižoval, do cieľa to stihol v zelených číslach. 

Súvisiace články