Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Serena Williamsová využila pred US Open chránený renking

(Autor: SITA)
SITA|Publikované 20. júl 2011 o 21:52

Právo štartu priamo v hlavnej súťaži dvojhry na US Open majú zo slovenských tenistiek len Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková.

K 104 hráčkam, ktoré majú právo štartu na základe rebríčka či chráneného rankingu, pribudne spolu 8 tenistiek s voľnými kartami a 16 kvalifikantiek.

NEW YORK. Rovnako ako na predchádzajúcom grandslamovom turnaji londýnskom Wimbledone majú v súvislosti s US Open (29. augusta - 11. septembra 2011) právo štartu priamo v hlavnej súťaži dvojhry na základe postavenia vo svetovom rebríčku zo slovenských tenistiek len Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová a Magdaléna Rybáriková.

V kategórii žien využili svoj PR (chránený renking) Američanka Serena Williamsová a Ukrajinka Aľona Bondarenková, takže tzv. cut je pod Japonkou Misaki Doiovou, 105. v systéme.

Svoju účasť na turnaji odriekli Alisa Klejbanovová, Dinara Safinová a Timea Bacsinszká. K 104 hráčkam, ktoré majú právo štartu na základe rebríčka či chráneného rankingu, pribudne spolu 8 tenistiek s voľnými kartami a 16 kvalifikantiek.

Prvenstvo bude v New Yorku obhajovať Belgičanka Kim Clijstersová. Informuje o tom Americká tenisová asociácia.

Súvisiace články