Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Serena Williamsová sa ospravedlnila

Serena Williamsová (Autor: ap)
SITA|Publikované 14. sep 2009 o 20:00

Americká tenistka Serena Williamsová sa v pondelok ospravedlnila za svoje správanie v závere sobotňajšieho semifinále dvojhry žien na grandslamovom turnaji US Open.

NEW YORK. Americká tenistka Serena Williamsová sa v pondelok ospravedlnila za svoje správanie v závere sobotňajšieho semifinále dvojhry žien na grandslamovom turnaji US Open, keď nechutne verbálne zaútočila na čiarovú rozhodkyňu.

Serene praskli v závere duelu s Clijstersovou nervy

"Chcem zmeniť moje nedeľňajšie stanovisko. Úprimne sa ospravedlňujem v prvom rade čiarovej rozhodkyni, mojej semifinálovej súperke Kim Clijstersovej, Americkej tenisovej asociácii a najmä všetkým tenisovým priaznivcom za môj nevhodný výbuch," s ľútosťou poznamenala 11-násobná grandslamová šampiónka a pokračovala:

"Som žena, ktorá má svoju hrdosť, vieru i česť. Aj ja však dokážem priznať svoju chybu. Chcem, aby bolo všetkým jasné, že som nekonala správne. Rada by som išla príkladom. Všetci si berieme ponaučenie zo svojich pozitívnych i negatívnych skúseností. Poučím sa z toho incidentu a budem lepším človekom ako doteraz."

Ako je známe, Serena Williamsová dostala za svoj sobotňajší skrat v závere semifinále dvojhry žien na poslednom grandslamovom turnaji sezóny proti Belgičanke Kim Clijstersovej (4:6, 5:7) maximálnu možnú pokutu od Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) - 10 000 USD.

Okrem toho musí zaplatiť aj 500 dolárov za predchádzajúce napomínanie vyplývajúce z hodenia rakety o kurt. Vyšetrovanie sa však ešte neskončilo, ako upozorňuje riaditeľ turnaja Jim Curley.

"Ľudia môžu mať reálne dojem, že trest nezodpovedá tomu, čo Serena urobila. Vyšetrovací proces sme však ešte neukončili. Zatiaľ sme brali do úvahy len klasické nešportové správanie, teraz môžeme začať zvažovať ďalšie faktory," vyhlásil Jim Curley.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články