Senators získali Dylana Gambrella zo San Jose Sharks

Oh My Hockey|25. okt 2021 o 07:05

Ottawa Senators začínajú aj sezónu 2021/22 na prestupovom trhu aktívne. Dnes v noci ohlásili príchod Dylana Gambrella zo San Jose Sharks.

25-ročný americký útočník ich stál len siedme kolo draftu 2022. Navyše je to to isté siedme kolo, ktoré pôvodne patrilo Sharks, ale k Sens sa dostalo pri výmene Christiána Jaroša.

"Dylan je hráč, ktorého vývoj sme sledovali už od jeho vysokoškolskej kariéry na univerzite v Denveri. Je to dobre korčuľujúci center, silný hráč do oslabení. V dôsledku nedávnych zranení máme na poste centra medzeru a Dylan nám pomôže túto potrebu vyriešiť," vyhlásil generálny manažér Pierre Dorion.

Gambrell odohral celý minulý ročník v prvom tíme Sharks, v 49 dueloch zaknihoval 12 (5+7) bodov. Pred sezónou 2021/22 neuspel a po prípravnom kempe sa porúčal do AHL. Výmena mu môže prospieť získať si späť miesto v najlepšej hokejovej lige sveta.

Ak by si ho "senátori" vyhliadli skôr, pred dvomi týždňami ho mohli získať úplne zadarmo cez waiver listinu.

Vtedy však ešte netrpeli komplikáciami so zdravotným stavom viacerých útočníkov. Dnes ich na listine zranených majú troch - Shanea Pinta, Colina Whitea a Austona Watsona.

O tom, že v hlavnom meste Kanady hľadajú forvarda, sme informovali už predvčerom. Zamýšľali sme sa nad väčšími menami ako Vitalij Kravcov či Dylan Strome, Sens napokon zvolili hráča nižšej kategórie za malú cenu.

Štatistiky Dylana Gambrella:

Nachádzate sa tu: