Schmiedlová v Taškente skončila už v prvom kole

Anna Karolina Schmiedlová.
Anna Karolina Schmiedlová. (Autor: TASR)
SITA|26. sep 2016 o 11:01

Slovenka má v tomto roku nelichotivú zápasovú bilanciu 7-26.

TAŠKENT. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová prehrala s rovnako nenasadenou Grékyňou Mariou Sakkariovou za 114 minút 6:2, 3:6, 4:6 v stretnutí prvého kola dvojhry na turnaji WTA v uzbeckom Taškente.

TAŠKENT - 1. kolo:

(dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch)

Maria Sakkariová (Gréc.) - Karolína Schmiedlová (SR) 2:6, 6:3, 6:4

/za 114 minút/

V rozhodujúcom sete Schmiedlová nádejne znížila z 1:5 na 4:5 aj cez dva jednotlivé mečbaly pri vlastnom podaní v deviatej hre, ale v desiatom geme Sakkariová rezolútne na nulu odmietla stupňovanie zápletky.

Dvadsaťdvaročná Košičanka Schmiedlová (108. v singlovom renkingu) neodplatila dvadsaťjedenročnej Sakkariovej (101.) nezdar 2:6, 3:6 z aprílovej istanbulskej antuky.

Premožiteľka si v osemfinále zahrá s úspešnejšou z duelu Ana Bogdanová (Rum.) - Kirsten Flipkensová (Belg.-2).

Zverenkyňa Jaroslava Levinského v rámci programu NTC má v roku 2016 nelichotivú zápasovú bilanciu v singli 7:26 a stále márne hľadá hernú aj psychickú pohodu. Vlani začiatkom októbra figurovala na 26. pozícii v hodnotení.

Schmiedlová prehrala so Sakkariovou aj v apríli v Istanbule.