Schmiedlová: Mohla som postúpiť. Verím, že tento zápas ma nakopne

Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Riu do druhého kola.
Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Riu do druhého kola. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|8. aug 2016 o 22:38

Slovenská tenistka sa ani na olympijskom turnaji nedostala do tretieho kola. Vyradila ju ruská tenistka Makarovová.

RIO DE JANEIRO. Tretie kolo je pre ňu tento rok zatiaľ zakliate. Naposledy Karolína Schmiedlová postúpila na turnaji cez dve hráčky pred takmer rokom. Vlani v septembri sa vo Wuhane dostala do štvrťfinále.

Odvtedy sa herne trápila. Dlho sa jej nedarilo prejsť ani cez prvé kolo.

Šance nevyužila

Neúspešnú sériu mohla prerušiť na olympijskom turnaji v Riu. Na postup cez Rusku Makarovovú jej nechýbalo veľa. Prvý set vyhrala a v druhom sa jej tiež darilo.

„Samozrejme, že ma to mrzí. Mala som veľa šancí a nedotiahla som to k výhre. Najmä v druhom sete som niekedy mohla hrať agresívnejšie. Mohla som postúpiť,“ hovorila po vypadnutí.

„Verím, že teraz to mám už za sebou. Tento rok sa mi nedarí a toto bol pre mňa veľký pokrok. Takéto ťažké zápasy ma vždy nakopli. So svojou hrou som spokojná.“

V treťom kole však bude hrať Makarovová. Vyhrala 3:6, 6:4, 6:2. Zápas sa zlomil v úvode tretieho setu, keď slovenská tenistka po veľkom boji prišla o podanie. Potom už nehrala tak razantne.

Za svoj výkon by si podľa školského známkovania dala dvojku.

Zmizli loptičky i uteráky

Niektorí tenisti sú prekvapení zo zabezpečenia turnaja. Na kurtoch nefunguje všetko tak, ako na profesionálnom okruhu.

Napríklad uprostred stretnutia Barbory Strýcovej s Belgičankou Wickmayerovou sa zberači loptičiek prosto vyparili. Obe tenistky na seba v nemom úžase pozerali.

Domov»Tenis»Schmiedlová: Mohla som postúpiť. Verím, že tento zápas ma nakopne