Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Taliani šetria, kde sa dá. Sassuolo zrejme Haraslína neodkúpi

Lukáš Haraslín (vpravo) bojuje o loptu v zápase proti Azerbajdžanu. (Autor: TASR)
SITA|31. mar 2020 o 14:55

Slovák si v drese talianskeho klubu zahral len trinásť minút.

BRATISLAVA. Pôsobenie slovenského futbalistu Lukáša Haraslína v talianskom Sassuole v budúcej sezóne 2020/2021 je otázne.

Dvadsaťtriročný rodák z Bratislavy momentálne hosťuje v mužstve účastníka Serie A do konca aktuálnej edície 2019/2020.

Sassuolo by si následne malo v zmysle dohody uplatniť opciu na prestup, podľa najnovších správ z Poľska však Taliani hľadajú spôsoby, ako zo zamýšľaného transferu vycúvať.

Výška odstupného známa nie je

Ako referuje poľský web wyborcza.pl, Sassuolo a Haraslínov materský klub Lechia Gdansk sa v závere prestupového obdobia dohodli, že hráč bude v Taliansku najprv v rámci hosťovania.

Ak by sa v januári uskutočnil rovno prestup, Taliani by mohli porušiť finančné pravidlá fair-play. Obe strany nepublikovali výšku odstupného, podľa neoficiálnych informácií sa mala pohybovať na úrovni 2,2 - 2,5 milióna eur.

Haraslín sa v novom pôsobisku zapracovával pomalším tempom. V drese Sassuola dosiaľ nastúpil iba raz - 16. februára si zahral trinásť minút v domácom dueli s Parmou (0:1).

V ďalších kolách Serie A by jeho minutáž pravdepodobne vzrástla, nebyť pandémie koronavírusu, ktorá sa na európskom kontinente najviac rozmohla práve v Taliansku.

Výnimkou by bol zostup do Serie B

Keďže v súčasnej situácii je ťažké si predstaviť dokončenie ročníka 2019/2020, talianske aj ostatné európske kluby hľadajú spôsoby, ako ušetriť.

Podľa bývalého hráča Lechie Gdansk Jakuba Wawrzyniaka preto v Sassuole začali zvažovať možnosť, že Haraslína na konci sezóny neodkúpia.

"Lechia má problémy s platobnou schopnosťou. Dopočuli sme sa tiež, že Sassuolo sa vzdá prestupu Lukáša Haraslína. Mám pocit, že prezident Lechie počítal v rozpočte s peniazmi za transfer," povedal Wawrzyniak.

Spomenutý portál dodáva, že v dohode oboch klubov je zakotvená povinnosť pre Sassuolo kúpiť Haraslína po skončení sezóny 2019/2020.

V ustanoveniach zmluvy je údajne iba jeden prípad, kedy Sassuolo môže od dohody odstúpiť, a to v prípade zostupu do Serie B. Momentálne sa toto mužstvo nachádza na 11. mieste v tabuľke prerušenej Serie A 2019/2020.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články