Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Mak po dvoch mesiacoch v Konyaspore končí, v čase pandémie chce byť s najbližšími

Róbert Mak (vľavo) v súboji s Victorom Ruizom z Villarrealu v 1. zápase osemfinále Európskej ligy Zenit Petrohrad - Villarreal CF na štadióne v Petrohrade 7. marca 2019. (Autor: Dmitri Lovetsky TASR/AP)
SITA|30. mar 2020 o 10:22

Slovák prestúpil do Turecka v závere januára.

BRATISLAVA. Pôsobenie slovenského futbalového reprezentanta Róberta Maka v tureckom klube Konyaspor malo napokon iba niekoľkokotýždňové trvanie.

Dvadsaťdeväťročný krídelník sa s klubom dohodol na ukončení spolupráce.

Ako referuje oficiálna stránka Konyasporu, Mak naďalej zostáva v Turecku, kde sa bude individuálne pripravovať.

Počas pandémie koronavírusu sa však obáva o svojich najbližších, preto chce byť počas aktuálneho obdobia predovšetkým s nimi.

Rodák z Bratislavy prestúpil do Turecka v závere januára z ruského Zenitu Petrohrad a s účastníkom Süper Lig podpísal kontrakt do konca aktuálnej sezóny 2019/2020.

Keďže ani najvyššia turecká súťaž sa nevyhla prerušeniu, práve neistota okolo ďalšieho pokračovania tohto ročníka zohrala v Makovom prípade dôležitú úlohu v požiadavke o predčasné ukončenie kontraktu.

Vedenie Konyasporu akceptovalo, že svet prechádza náročným obdobím, v ktorom je veľmi ťažké motivovať futbalistov k maximálnej sústredenosti.

Makovi zaželalo veľa úspechov v ďalšej futbalovej kariére. Slovenský legionár počas angažmánu v Konyaspore nastúpil v štyroch súťažných stretnutiach bez gólového zápisu.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články