Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Solidaritu prejavili aj fanúšikovia Juventusu: Ak sa sezóna nedohrá, titul nechceme

Juventus Turín žiadal 444 miliónov eur za odobratie titulu a preradenie do druhej ligy. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. mar 2020 o 10:06

Hráči sa vzdali časti platov.

BRATISLAVA. Ak by situácia ohľadne šíriacej sa pandémie koronavírusu neumožnila dokončiť aktuálny ročník najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2019/2020, v Juventuse Turín by nesúhlasili s pridelením majstrovskej trofeje.

Minimálne fanúšikovia. Apeninský polostrov sa stal epicentrom ochorenie COVID-19 na európskom kontinente, v Taliansku už evidujú približne 11-tisíc obetí na ľudských životoch.

Ideu podporil aj prezident klubu

Turínsky klub bol pred prerušením tohtosezónnej edície na líderskej pozícii v tabuľke s náskokom jedného bodu pred druhým Laziom Rím.

Jeho priaznivci však spustili kampaň, aby klub odmietol majstrovský titul v prípade, ak sa sezónu nepodarí dokončiť. V turínskom klube v nedávnych dňoch ukázali solidaritu nielen podporovatelia, ale aj hráči.

Tí sa spoločne s realizačným tímom vzdali časti platov, vďaka čomu Juventus ušetrí približne 90 miliónov eur.

Nápad fanúšikov schvaľuje aj prezident klubu Andrea Agnelli. "Bolo by skvelé, keby sme získali titul na základne aktuálnej tabuľky. Ešte lepšie by však bolo, ak by sme v takej chvíli povedali: 'Nie, ďakujeme'," povedal turínsky funkcionár pod webu denníka AS.

Tri varianty

Podľa prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksandra Čeferina pracuje strešný orgán futbalu v Európe s tromi variantmi toho, kedy by sa mohli pozastavené súťaže opätovne spustiť.

"Prvým variantom je obnovenie zápasov v polovici mája, druhý počíta so začiatkom v polovici júna a tretí pred koncom júna. Ak však dovtedy nebude možné pokračovať, sezóna bude pravdepodobne stratená.

Aj keď uvažujeme o možnosti odložiť termín začiatku budúcej sezóny, aby sme mohli dokončiť tú aktuálnu," povedal 52-ročný rodák zo slovinskej Ľubľany.

K neudeleniu majstrovského titulu v Taliansku už v minulosti došlo. Bolo to počas II. svetovej vojny v roku 1944. Spezia vtedy vyhrala Campionato Alta Italia, no nepriznali jej zisk titulu.

Klub sa dočkal sa až v roku 2002, keď mu dodatočne udelili čestnú majstrovskú trofej v Serie A.

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články