Štvorkajak postúpil na MS do semifinále, priame finále mu ušlo o pol sekundy

Slovenský štvorkajak - ilustrační fotografia.
Slovenský štvorkajak - ilustrační fotografia. (Autor: TASR)
SITA|16. sep 2021 o 15:53 (aktualizované 16. sep 2021 o 18:54)

Do semifinále sa dostali všetky slovenské lode.

BRATISLAVA. Všetkých šesť slovenských lodí na majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v dánskej Kodani, ktoré vo štvrtok absolvovali štart v rozjazdách, bude musieť o postup do A-finále bojovať v semifinále.

Priamu miestenku do bojov o medaily si nevybojovala žiadna posádka.

Na kilometrovej trati kajakár Peter Gelle vo svojej rozjazde obsadil 4. priečku a semifinále ho čakalo ešte vo štvrtok podvečer. V ňom finišoval šiesty a predstaví sa iba v B-finále.

Podobne dopadol Matej Rusnák v K1 na 1000 m. Ten skončil v rozjazde piaty a v semifinále mu rovnaké umiestnenie už na postup nestačilo. Tiež sa predstaví iba v malom finále.

Z ďalších bojov vypadla Mariana Petrušová. V rozjazde skončila štvrtá, ale v semifinále až šiesta a na MS končí.

Dvojkajak Peter Gelle, Ákos Gacsal finišoval vo svojej rozjazde piaty a semifinále ho čaká v piatok popoludní, rovnako sú na tom aj Eduard Strýček s Petrom Kizekom v C2.

Na 500 m skončil slovenský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka a Adam Botek vo svojej rozjazde druhý so stratou 0,48 s za loďou Litvy, a tiež ho v piatok popoludní čaká semifinále.

V piatok rozjazdy absolvujú Petrušová (K1 na 500 m), Strýček s Kizekom v C2 na 500 m aj Balaž s Myšákom v K2 na 500 m.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Štvorkajak postúpil na MS do semifinále, priame finále mu ušlo o pol sekundy