Štvrtok, 24. júna, 2021Meniny má Ján

Oslavy a spev v šatni. Spadol nám kameň zo srdca, vraví Geri

Gergely Geri - tréner ŠKF Sereď. (Autor: TASR)
Ivan Mriška|10. máj 2021 o 15:27

ŠFK Sereď je prvým zachráneným tímom vo Fortuna lige.

Pred zápasom s Nitrou mali futbalisti Serede jasný ciel. Zvíťaziť a dve kolá pred koncom si zabezpečiť záchranu vo Fortuna lige.

Napĺňať ho začal v prvom polčase Alex Iván, ktorý po individuálnej akcii otvoril skóre. Po zmene strán mohol definitívnu bodku za zápasom dať Andrej Fábry, no jedenástku proti svojmu bývalému tímu poslal vysoko nad.

V závere Sereď najtesnejšie víťazstvo ubránila. „Spadol nám veľký kameň zo srdca. Sme radi, že sme si účasť vo Fortuna lige zabezpečili takto skoro,“ spokojne povedal tréner ŠKF Sereď GERGELY GERI (44).

Ste prvý tím zo skupiny o záchranu, ktorý s istotou bude hrať Fortuna ligu aj o rok. Vďaka čomu sa vám to podarilo?

Vďaka patrí tímu a skvelej partii. Hrali sme dobre takticky, disciplinovane a pozorne sme bránili. Máloktorý zápas dolnej šestky skončil o viac ako jeden gól.

Ako ste vnímali situáciu po záverečnom hvizde, keď bolo už všetko jasné?

Spadol nám veľký kameň zo srdca. Sme radi, že sme si účasť vo Fortuna lige zabezpečili takto skoro a môžeme sa tešiť na posledné dva zápasy. Konečne budeme hrať s pokojom a nič nám nebude zväzovať nohy.

V šatni si hráči poriadne zakričali. Ako ste oslávili záchranu?

Radosť bola obrovská, predsa, prišla veľká úľava. Všetko sa však odohralo v rámci normy. Väčšie oslavy si nechávame až na koniec sezóny.

Teraz nás čakajú ešte dva zápasy, v ktorých chceme byť úspešní. Aby sme skončili v tabuľke čo najvyššie. Nebudeme už pod žiadnym tlakom, takže to azda pôjde.

Všetky zápasy sa hrali bez fanúšikov, no vy ste hrali aj bez domáceho prostredia. Bola záchrana pre vás o to náročnejšia?

Je pravda, že každý zápas sme hrali ako keby vonku. Sme však športovci a vždy chceme vyhrať. Nech sa hrá kdekoľvek.

Nebol preto problém hľadať motiváciu. Som rád, že hráči prijali zodpovednosť a vyrovnali sa s ňou veľmi dobre. Teším sa, že sme to zvládli.

Ktorý moment bol pri vašej záchrane kľúčový?

Každý zápas bol dôležitý, ale určite kľúčový bol ten posledný. Od prvej minúty sme boli veľmi nervózni. Dôležitosť zápasu nám zväzovala nohy. Robili sme ľahké chyby, ľahko sme strácali loptu. Gól nás trochu upokojil.

V druhom polčase sme súperovi prenechali stred poľa, hlboko sme sa bránili. Báli sme sa o výsledok. Nakoniec sme to ubránili a umnou hrou sme súpera do väčšej šance nepustili. Najdôležitejšia vec je, že sme získali tri body a zachránili sa.

Skupina o záchranu je vyrovnaná a bude napínavá až do konca. Nedovolím si predpovedať, kto vypadne a kto sa zachráni.

Aké budú teraz vaše ďalšie ciele?

Ako hovorím, odohrať posledné dva zápasy čo najlepšie a skončiť čo najvyššie. A potom sa už pomaly začneme sústrediť na novú sezónu.

Letná prestávka je veľmi krátka. Teraz je ideálny čas na rozhovory s vedením, aby sme pripravili kvalitný tím pre ďalší ročník.

Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články