Romário povedie vyšetrovanie voči exprezidentovi brazílskeho zväzu

Hoci je už vo futbalovom dôchodku, o Romáriov autogram je stále veľký záujem.
Hoci je už vo futbalovom dôchodku, o Romáriov autogram je stále veľký záujem. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. aug 2015 o 09:53

Špeciálna komisia vypočuje aj vplyvného podnikateľa Josého Hawillu.

SAO PAULO. Bývalý legendárny futbalista a v súčasnosti brazílsky senátor Romário uviedol, že vyšetrovanie údajnej korupcie a prania špinavých peňazí v Brazílskej futbalovej konfederácii (CBF) sa dotkne najmä jej niekdajšieho prezidenta Jose Mariu Marina a prominentného biznismena Josého Hawillu.

Marin je držaný vo väzbe vo Švajčiarsku, kam ho príde vypočuť špeciálna komisia vedená práve Romáriom.

Bývalý vynikajúci útočník pôsobí vo funkcii senátora za Socialistickú stranu a je na čele pracovnej skupiny, ktorá si má posvietiť na kriminálne činy v brazílskom futbale ako pranie špinavých peňazí, korupcia, finančné podvody a vydieranie.

V rámci obrovského korupčného škandálu vo vnútri Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) je jedným z hlavných obvinených, na ktorého vydala zatykač americká prokuratúra, aj exprezident CBF Marin.

Ten v Európe v súčasnosti čaká na možné vydanie do USA.

"Moje požiadavky boli schválené. Vypočujeme Marina priamo vo Švajčiarsku, kde je vo väzení, a Hawillu, ktorý je v domácej väzbe v USA," uviedol Romário podľa agentúry Reuters.

Majster sveta z roku 1994 dodal, že komisia prešetrí okrem Marina aj pochybné transakcie, ktoré vo funkcii viceprezidenta CBF urobil Marco Polo Del Nero a jeho predchodca Ricardo Teixeira.

Nachádzate sa tu:
Aktuálne témy»Južná Amerika»Romário povedie vyšetrovanie voči exprezidentovi brazílskeho zväzu