Ruskí hokejisti vstúpili do ZOH víťazne, jediný gól dali spoza bránky

Zápas ROC (Rusko) - Švajčiarsko na ZOH Peking 2022.
Zápas ROC (Rusko) - Švajčiarsko na ZOH Peking 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|9. feb 2022 o 12:01 (aktualizované 9. feb 2022 o 12:18)

ROC (Rusko) dnes zdolalo Švajčiarsko na ZOH Peking 2022, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

ROC (Rusko) - Švajčiarsko 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Rozhodovali: Schrader (Nem.), Sidorenko (Biel.) – Oliver (USA), Ondráček (ČR)

vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 934 divákov

ROC: Fedotov – Nikišin, Nesterov, Jelesin, Jakovlev, Telegin, Vojnov, Šaripzjanov – Grigorenko, Šipačov, Gusev – Galijev, Gricjuk, K. Semjonov – Voronkov, Karnauchov, Slepyšev – Andronov, Kajumov, Tkačov – Čibisov

Švajčiarsko: Berra – Diaz, Müller, Alatalo, Untersander, Weber, Loeffel, Frick, Fora – Ambühl, Hofmann, Corvi – Hollenstein, Andrighetto, Haas – Herzog, Vermin, Bertschy – Thürkauf, Moser, Mottet

PEKING. V otváracom zápase hokejového turnaja na ZOH 2022 v Pekingu zvíťazili hráči Ruského olympijského výboru (ROC) nad Švajčiarskom 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 20. minúte Anton Slepyšev.

Hráči ROC, ktorí v Pekingu obhajujú zlato z Pjongčangu, nastúpia na ďalší zápas v piatok 11. februára o 5:10 SEČ proti Dánsku. Na Švajčiarov čakajú v rovnaký deň od 9:40 SEČ hráči Česka.

Tabuľka skupiny B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu ROC (Rusko) - Švajčiarsko na ZOH 2022

I. tretina:

V úvode zápasu mali viac z hry Švajčiari, ale na súpera nedokázali vytvoriť súvislejší tlak. Brankár Fedotov podržal svoj tím a ruskí hráči sa postupne dostali do tempa. Nerozhodné skóre sa zmenilo tri sekundy pred koncom prvej časti, keď Slepyšev z ostrého uhla nahodil puk pred švajčiarsku bránku a útočník Corvi ho nešťastne usmernil za brankára Berru - 1:0.

II. tretina:

Švajčiari boli blízko k vyrovnaniu v presilovke v 27. minúte. Ich najväčšiu šancu dovtedajšieho priebehu nevyužil Andrighetto, ktorý trafil do žŕdky. V druhej tretine pribudlo vylúčených, často sa hralo v nerovnovážnom počte, ale napriek väčšiemu priestoru na ľade bolo iba minimum gólových príležitostí.

III. tretina:

V polovici tretej časti mohli hráči ROC zvýšiť svoj náskok, ale individuálna akcia Guseva sa neskončila gólom a krátko na to zazvonila žŕdka Berrovej bránky. V 53. minúte predviedol Gusev ďalšiu individuálnu akciu, ale Bera mu opäť zmaril radosť. Švajčiari v závere skúsili hru so šiestimi hráčmi, sľubnú šancu mal Hoffman, ale skóre sa už nezmenilo

Domov»ZOH 2022 Hokej»Ruskí hokejisti vstúpili do ZOH víťazne, jediný gól dali spoza bránky