3 - 2
(1:0, 2:1, 0:1)

Švédsko - Lotyšsko: ONLINE hokej na ZOH Peking 2022 (skupina C)

Švédsko - Lotyšsko: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej).
Švédsko - Lotyšsko: ONLINE prenos zo zápasu na ZOH Peking 2022 dnes (hokej). (Autor: Sportnet)
Sportnet|9. feb 2022 o 23:00 (aktualizované 10. feb 2022 o 04:51)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z hokejového zápasu ZOH 2022 v Pekingu: Švédsko - Lotyšsko.

PEKING. Švédsko a Lotyšsko dnes hrali svoj prvý zápas v rámci skupiny C hokejového turnaja na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Švédi napokon vyhrali najtenejším rozdielom 3:2 a do tabuľky si tak pripísali prvé tri body.

Pozrite si tiež celkový program hokejového turnaja a aktuálne tabuľky.

ONLINE PRENOS: Švédsko - Lotyšsko (LIVE hokej na ZOH 2022 dnes, skupina C)

Olympijské Hry - muži Skupina C 2021/2022
10.02.2022 o 05:10
Švédsko
3:2
60' minúta
Ukončený
Lotyšsko
Prehľad
Góly a asistencie: 10. Wallmark (Holmberg, F. Olofsson), 21. Lander (Bromé, C. Klingberg), 34. Wallmark (Tömmernes, Pudas) – 37. Krastenbergs (Balinskis, Dārziņš), 47. Jeļisejevs (Dārziņš, Balinskis). Rozhodca: Fraňo (CZE), Vikman (FIN) – Hancock (USA), Shalagin (Rus).
To je ode mě vše. U dalších zápasů ze Zimních olympijských her v Pekingu se těším na počtenou!

Vhazování: 20:16
Švédové ve svém úvodním utkání nakonec vítězí, avšak neměli to ve třetí třetině vůbec jednoduché. Poté, co Nikolajs Jelisejevs snížil na rozdíl jediné branky, byli Lotyši daleko aktivnějším týmem a hráči Tre Kronor mohou pouze děkovat brankáři Johanssonovi za to, že se nyní nejde do prodloužení. Konečný výsledek tedy zní 3:2 pro Švédsko.
Konec zápasu.
59:58
59:58
importantLars Johansson nejspíše zachránil Tre Kronor tři body. Do ideální pozice se totiž na pravé straně dostal Balinskis, jenž se do puku opřel vší silou a vypálil směrem na švédského brankáře. Ten se však stačil přesunout a ukrýt tuto ránu do své výstroje.
59:36
Everberg zkoušel z vlastní obranné třetiny trefit odkrytou klec, avšak přesně nezamířil. Zakázané uvolnění švédů.
59:00
Zbývá posledních 60 vteřin. Podaří se Lotyšům vyrovnat?
58:45
Švédové ale vyhráli buly a poslali puk do bezpečné zóny daleko od branky.
58:36
importantPřed Johanssonem vznikla další potyčka, avšak i tentokráte se obejde celá situace bez vyloučení. harijs Vitolins si bere oddechový čas, Punnenovs je na střídačce!
58:02
importantLotyši jsou kompletní a navíc v útočném pásmu. Zkusí hru v šesti?
57:55
Holm zavezl puk do útočné třetiny, tam si jej však převzal Zile, jenž opět vyhodit.
57:18
Tömmernes to zkoušel zprava, trefil však jen prvního před ním stojícího obránce.
57:00
Lotyšům se nyní podařilo vyhodit.
56:30
Tato situace se Švédům velice hodí. Tři a půl minuty před koncem mají k dispozici početní výhodu. Kombinaci zakončoval Tömmernes, Punnenovs zasáhl přesně.
56:02
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Rodrigo Abols – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).
55:46
Další zákrok Johanssona přišel vzápětí. Tetokráte pokryl pokus od modré čáry.
55:42
Před Johanssonem se snažili dorážet hned tři lotyšští hráči. Švédský gólman ale tlaku odolal, puk srkyl pod lapačku a přerušil hru..
55:09
Zajímavý pokus Meiji z levé strany Johansson vyrazil betony mimo.
54:12
Nyní se hrálo převážně ve střední třetině. Švédové nakonec přeci jen nohdili puk za Punnenuvsovu branku, kde si jej však převzali Lotyši.
53:25
Kruger nabízel puk před branku, kde však zavčasu zasáhla lotyšská obrana, která zažehnala potenciální nebezpečí.
52:28
Švédové se už moc do útoku nehrnou, spíše se soustředí na ubránění výsledku. Lotyši naopak začínají tlačit na pilu a derou se za vyrovnáním. Útočnou akci Krastenbergse však zastavil hvizd čárových sudích. Ofsajd.
51:34
Nahození za Johanssonovu branku sebral Olafsson, avšak ten následně udělal chybu, z čehož pramenila další velká šance Lotyšů. Švédský brankář ale zatím svůj tým drží.
50:28
Zileho pokus o přejetí útočné modré nevyšel úplně podle představ. Rozhodčí pískají ofsajd.
49:47
Útočná akce Švédů skončila pouhým nahozením do pásma. Poté převzali kotouč lotyšští obránci.
49:08
Zakázané uvolnění Lotyšů.
47:58
importantA mohlo být dokonce srovnáno! Přečíslení dvou proti jednomu zakončoval Dzierkals, avšak Johansson proti němu předvedl vynikající zákrok.
46:48
46:48
goalLotyšsko právě vstřelilo branku!
To bude ještě drama! Lotyši využívají svojí druhou přesilovku v utkání a snižují na rozdíl jediné branky. Bombu Darzinše od modré ještě Johansson vyrazil, avšak poté se dostal ke kotouči NIKOLAJS JELISEJEVS, jenž s ním zamíchal a přehodil jej přes ležící beton švédského gólmana. Asistence: Lauris Darzinš a Uvid Janis Balinskis.
46:27
Zajímavou nabídku před branku Lotyši nakonec nevyužili. Švédům se podařilo vyhodit.
46:06
Vyloučení v týmu Švédsko (Lucas Wallmark – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
45:29
Pudas střílel od modré, přičemž Punnenovs vůbec nevěděl, kde je kotouč. Naštěstí pro lotyšského brankáře skončil hrací předmět pouze na zadním mantinelu.
45:05
Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Punnenovsem.
44:40
Po přihrávce Mamčicse přišla střela od mordé, kterou však zastavili švédští obránci.
43:45
Nyní Punnenovs předvedl rutinní zákrok proti střele Bengtssona, načeř přerušil hru.
43:40
Souboj Zileho s Krugerem u mantinelu dopadl lépe pro švédského hráče. Následně se Nordstrom dostal ke střele i dorážce, Punnenovs však zůstal nepřekonán. Po přerušení proběhla v lotyšském brankovišti menší potyčka, kterou ale sudí rychle roztrhli.
42:58
Začátek třetí třetiny se zatím nese ve znamení nepřesností. Další měl na svědomí Folin, z čehož pramenila zajímavá rána Abolse. Johansson ale proti střelci povyjel a jeho pokus zneškodnil.
41:57
Přihrávka na Olofssona neměla potřebné parametry, a tak s kotoučem na holi pokračují Lotyši.
41:07
Daugavinš se nyní nemazlil s Tömmernesem, když jej poslal na mantinel. Vše bylo ale v rámci pravidel, a tak rozhodčí nemuseli vylučovat.
40:42
Nahození Abolse ze střední třetiny skryl v pohodě Johansson do své lapačky, načež přerušil hru.
40:10
Nyní už je vše v pořádku, úvodní buly vyhráli Lotyši, kteřá hned nahodili do útočného pásma.
40:01
Začala třetí třetina.
Ještě před začátkem třetí třetiny se řeší problém s brankou, kterou bude nyní hájit Punnenovs. Kolíky totiž nebyly správně zaraženy v ledu.
Třetí třetina začne přibližně v 6:51.
Ve druhé třetině jsme byli svědky hned tří branek. Nejprve využil nepřesné rozehrávky Punnenovse Anton Lander, načež už na 3:0 navyšoval z přesilové hry svým druhým gólem v utkání Lucas Wallmark. Početní výhodu ale poté využili i Lotyši, konkrétně Renars Krastenbergs, jenž vymetl pravý růžek a dal svému týmu naději. Uvidíme, zdali se svěřencům Harijse Vitolinse podaří výsledek ve třetí třetině ještě zvrátit.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:28
importantDalší úspěšný blok, tentokráte od Zileho. Džerinš je na ledě.
39:00
importantBěží poslední minuta druhé třetiny.
38:48
Souboj u mantinelu sice lotyští obránci zvládli na výbornou, následně však o puk přišli. A tak přišel pokus od modré čáry, který zastavil skvělým blokem Smirnovs.
38:02
Stejně dopadla i nynější útočná snaha Tre Kronor.
37:41
Tömmernes vypálil od modré, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil. Lotyšům se poté povedlo osvobodit.
37:28
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Andris Džerinš – 2 min., držení hole).
36:07
36:07
I Lotyši využívají přsilovou hru! RENARS KRASTENBERGS dostal přihrávku na levý kruh, odkud střelou zápěstím nekompromisně vymetl pravý růžek Johanssonovy branky. Asistence: Uvis Janis Balinskis a Lauris Darzinš.
35:41
Švédům se povedlo vyhodit, Lotyši tak budou muset začít z vlastního obranného pásma.
35:34
Darzinš pálil z pravého kruhu, Johansson srazil puk do ochranné sítě.
35:25
Vyloučení v týmu Švédsko (Lucas Wallmark – 2 min., hákování).
35:03
34:56
Před Punnenovsem bylo nyní rušno, lotyšský brankář ale nakonec zvládl úspěšným zásahem situaci uklidnit.
33:39
33:39
goalŠvédsko právě vstřelilo branku!
Tak to byla rychle využitá přesilovka! Už po čtrnácti vteřinách dostal nabito na pravém kruhu LUCAS WALLMARK, jenž z první nekompromisně zavěsil. Punnenovs neměl proti této ráně sebemenší šanci. Asistence: Henrik Tömmernes a Jonathan Pudas.
33:25
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Ralfs Freibergs – 2 min., nedovolené bránění).
33:01
Meija se pokoušel o střelu od modré, trefil však jen dobře postaveného Holmberga.
32:19
Balinskis se pokusil zavést puk do útočné třetiny, narazil však na připravenou švédskou obranu.
31:25
Holm se nyní nedomluvil s Folinem, čehož využil vysoko forčekující lotyšský hráč, jenž se dostal ke střele. Johansson ale zaváhání svých spoluhráčů napravil úspěšným zíkrokem.
30:40
Pontus Holmberg byl při překračování modré čáry až příliš rychlý, což vedlo k odpískání ofsajdu.
30:19
importantLucas Wallmark měl obrovskou příležitost ke vstřelení své druhé branky v dnešním utkání. Proti byl však Punnenovs, jenž jej díky fantastickému přesunu vychytal.
30:01
Další zákrok lotyšského brankáře, tentokráte proti ráně od modré. Jeho spoluhráči poté vyhodili puk přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
29:17
Nyní hráči ve žlutém kombinovali v útočné třetině, což vedlo ke střele Klingberga. Punnenovs tento pokus vyrazil mimo.
28:29
Lotyši vyhodili přes všechny čáry, avšak sudí zakázané uvolnění neodpískali. Švédové tak museli pokračovat ve hře za vlastní brankou..
27:35
Spolupráce dvou hráčů působících v české extralize, Balinskise s Dzierkalsem, neměla valný účinek, jelikož přihrávka prvního jmenovaného nebyla přesná.
26:25
Lotyši pokračují v útočné aktivitě, kterou započali během přesilové hry. Ke střele se ale nedostávají, a to ihlavně díky výborné práci švédské obrany.
25:40
Johansson si připsal další úspěšný zíkrok, načež přerušil hru.
25:35
importantŠvédsko dlouhé oslabení přestálo, Wallmark je zpět na ledě.
25:01
importantKrastenbergs vypálil dělovku od modré a Johansson jeho pokus neudržel. Obrana Tre Kronor ale nakonec tuto situaci zvládla vyřešit.
24:17
Ránu Darzinše Johansson vyrazil. švédští hráči se poté opět osvobodili.
23:45
Nyní Smirnovs neudržel útočné pásmo, a tak Lotyši musejí začít další útočné snažení ze střední třetiny.
23:15
Jak kombinoval se Smirnovsem, který následně vystřelil. Johansson puk vyrazil a Švédové se následně osvobodili.
22:40
Stejně tak vyřešil švédský brankář i ránu Daugavinše z mezikruží.
22:24
Lotyši zakončili kombinaci dvěma po sobě jdoucími střelami. Johansson si s oběma poradil.
21:35
Wallmark zasáhl Jakse vysokou holí, a jelikož měl lotyšský obránce v obličeji krev, bude z toho čtyřminutové oslabení pro Tre Kronor.
20:30
20:30
Po vyhraném buly v obranném pásmu Švédové přešli do protiútoku, přičemž nahodili za branku. Punnenovs poté nepřesně rozehrál, čehož využil Bromé, který přihrál před poloodkrytou branku kapitánu ANTONU LANDEROVI, jenž už pak měl jednoduchou práci. Asistence: Mathias Bromé a Carl Klingberg.
20:14
Švédům se nyní nepovedla rozehrávka, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.
20:05
Úvodní buly druhé třetiny zvládli lépe Lotyši.
20:01
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne přibližně v 6:01.
Máme za sebou úvodních dvacet minut utkání mezi Švédskem a Lotyšskem. Hráči Tre kronor vstoupili do zápasu lépe. A za svoji aktivitu byli také odměněni, když přihrávku Homberga přetavil ve vedoucí branku Lucas Wallmark. Po siréně tak svítí na kostce v National Indoor Stadium skóre 1:0.
20:00
První třetina skončila.
19:34
Švédové se pokusili založit rychlou útočnou akci, avšak jejich rozehrávka skončila pouze na lotyšských hokejkách.
19:00
Běží poslední minuta první třetiny. Po delší době musel zasahovat také Johansson, jenž vyrazil střelu od modré čáry.
18:46
Punnenovs se musel rychle přitisknout k levé tyči, jelikož o střelu z ostrého úhlu se pokoušel Holmberg.
18:29
importantHolmbergův pas nenašel volné spoluhráče. Lotyši jsou kompletní.
17:44
Hráči Tre Kronor si nyní nepohlídali přejezd přes modrou. Ofsajd.
17:35
Pudasovu ránu zablokovali obránci. Následně so Lotyšsku podařilo osvobodit.
17:09
Wallmark poslal puk na Punnenovse od modré, načež se Lander pokoušel o dorážku. Brankář Lotyšů ale zmatky nedovolil. Kotouč přikryl a přeušil hru.
16:32
Druhá přesilovka Švédů v krátkém sledu nezačala nejlépe. Lotyši se dokázali osvobodit.
16:29
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Kaspars Daugavinš – 2 min., krosček).
16:17
Daugavinš nabízel kotouč před branku, kam si najížděl jeden z jeho spoluhráčů. Přihrávka to ale nebyla přesná.
16:02
importantLotyšsko je v plném počtu.
16:00
Švédové se dostali do útočné třetiny, načež jejich kombinaci zakončoval Holm. Punnenovs skryl puk ve své výstroji a přerušil hru.
15:13
Lotyšům se až nyní podařilo vyhodit, a takmůže unavená čtyřka vystřídat.
14:50
Švédové zatím hrají přesilovku výborně. nyní zasypali Punnenovse několika střelami. Lotyšský brankář ale svůj tým zatím drží.
14:23
Nyní už Punnenovs musel zasahovat proti ráně Tömmernese.
14:15
Rychlá střela po buly končí blokem lotyšské obrany.
14:02
Vyloučení v týmu Lotyšsko (Deniss Smirnovs – 2 min., hákování).
13:21
Další útočnou akci vedl Zile. Jeho spoluhráči si však nepohlídali přejezd přes modrou, a tak sudí pískají ofsajd.
12:30
Nyní se lotyšští hráči pokusili o útočnou akci, povedlo se jim ale pouze přejít přes modrou čáru. Poté o puk přišli.
11:32
Švédy jako by úvodní gól polil živou vodou. Jsou aktivnější na puku a nenechají Lotyše chvilku vydechnout.
09:42
09:42
Tre Kronor si připisují první branku na olympijském turnaji! Vše začalo rychlou kombinací, která ještě v brance neskončila. Poto se však dostal ke kotouči Pontus Holmberg, jenž jej předložil LUCASI WALLMARKOVI, který propálil Punnenovse střelou pod vyrážečku. Asistence: Pontus Holmberg a Frederik Olofsson.
09:11
A mimo obvyklý prostor se kotouč odrazil i nyní. Konkrétně se tak stalo po lotyšském úspěšném obranném bloku. Vhazovat se bude před Punnenovsem.
08:41
Bromé hledal volné spoluhráče na modré, nicméně jeho přihrávka byla až moc prudká, a tak vyhnala Švédy až do vlastního obranného pásma. Následný pas směrem na Klingberga skončil na lotyšské střídačce. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
07:57
Punnenovs nyní musel dávat pozor, jelikož těsně předním přišla lehká teč střely od modré čáry. Puk ale nakonec skončil mimo tři tyče.
06:46
Švédové se na chvíli usadili v lotyšském obranném pásmu, k nebezpečnější střele se ale nedostali.
06:00
Punnenovs si poradil s Krugerovou střelou z mezikruží. Lotyši poté dostali puk do bezpečí.
05:04
Lotyši nyní kombinují ve své obranné třetině a umožňují tak dostřídání své formace.
04:31
O střelu se pokoušel Dzierkals, trefil však jen před ním stojícího obránce. Následně pálil Bukarts, přičmž jeho pokus trefil pouze Johanssonovu připravenou lapačku.
03:51
Švédové po vhazování vypálili na Punnenovse. Následně vznikla před lotyšskoou brankou menší šarvátka, ve které se nejvíce angažoval Everberg. Vše ale zůstalo u domluvy.
03:46
Kotouč končí na lotyšské střídačce. Sudí nařizují vhazování před Punnenovsem.
02:51
Ihned po buly pálil Darzinš, načež se jeho spoluhráči pokoušeli o okamžitou dorážku. Tre Kronor tuto situaci nakonec přežili bez úhony.
02:46
Z pravé strany pálil Keninš, Johansson jeho pokus schoval do lapačky. Následně Švédové vyhodili na zakázané uvolnění.
01:54
Cibulskis se dopustil přihrávky rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:31
Útok Lotyšů vedl Batna, neměl však dostatečnou podporu spoluhráčů, a tak o kotouč nakonec přišel.
01:00
Poté, co byl de la Rose natlačen směrem na Punnenovse, vypadla lotyšská branka ze svého postavení. Rozhodčí přerušují, aby ji mohli vrátit zpět na své místo.
00:41
Na druhé straně si rutinní zásah připsal i Johansson, načež přerušil hru.
00:11
importantByli to ale Švédové, kdo měl první velkou šanci. Lander se ocitl zcela sám před Punnenovsem a podařilo se mu vystřelit. Lotyšský golman si připsal výborný zákrok.
00:05
Úvodní buly zvládli lépe Lotyši. Ti následně okamžitě nahodili puk do útočného pásma.
00:01
Utkání právě začalo.
Brankáři už přivádějí své týmy na ledovou plochu, utkání za malou chvíli začne!
Úvodní sestavy:

Švédsko: Lars Johansson (Hellberg) – Fantenberg, L. Bengtsson, Folin, Holm, Tömmernes (A), Pudas, Hultström – C. Klingberg, Lander (C), Bromé – F. Olofsson, Wallmark, Holmberg – Rydahl, Everberg, J. de La Rose – Krüger (A), Nordström, Linus Johansson.
Trenér: Johan Garpenlöv

Lotyšsko: Punnenovs (Kalninš) – Cibulskis (A), Freibergs, Mamčics, Jaks, Balinskis, Zile, Ozolš, Sejejs – Krastenbergs, Abols (A), Keninš – L. Darzinš (C), Daugavinš, D. Smirnovs – Jelisejevs, Meija, Batna – Rihards Bukarts, Dzierkals, Džerinš.
Trenér: Harijs Vitolins

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Vikman (FIN) – Hancock (USA), Shalagin (Rus).

Poznámka – sestava Lotyšska se rozrostla o Robertse Mamčicse. Naopak vypadl Roberts Bukarts, jenž při zápase Vítkovic s Kladnem utrpěl zlomeninu prstu na ruce.
Lotyšsko:

Lotyši se museli po čtyřech účastech pod pěti kruhy v řadě smířit s absencí na hrách v Koreji. Neprošli totiž z kvalifikační skupiny, kterou s přehledem ovládli Němci. I přes tuto skutečnost však jednoho účastníka v Pchjongčangu měli, a ten navíc odjel se zlatou medailí na krku. Řeč je o aktuálním hlavním kouči Harijsi Vitolinsovi, jenž stál po boku Olega Znaroka na střídačce Olympijských sportovců z Ruska, kteří ve finále porazili právě Německo.

V nominaci Lotyšů se objevila taktéž zajímavá jména, přičemž hned devět z nich hraje KHL v Dinamu Riga. Českým fanouškům jsou známi převážně ti, kteří působí či v minulosti působili v Tipsport extralize. Mezi ně se řadí Martins Dzierkals (HC Škoda Plzeň), Uvin Janis Balinskis (HC Verva Litvínov), Roberts Mamčics (PSG Berani Zlín), Oskars Cibulskis (dříve Mountfield HK a HC Verva Litvínov), Ralfs Freibergs (dříve PSG Berani Zlín, HC Kometa Brno a HC Oceláři Třinec), Andris Džerinš (dříve Mountfield HK) a Rihards Bukarts (dříve PSG Berani Zlín). Krátké epizody si v Česku odbyli i Arturs Kulda (HC Sparta Praha) s Laurisem Darzinšem (Vsetín, později HC Oceláři Třinec).
Švédsko:

Švédští hokejisté čekají na olympijské zlato od roku 2006. Nejblíže k nejcennějšímu kovu měli v ruském Soči před osmi lety, avšak tehdy se ve finále museli sklonit před Kanadou. Na poslední olympiádě pak podlehli ve čtvrtfinále v prodloužení Německu.

Letos Švédové patří k jedněm z favoritů na celkové vítězství. Ačkoliv se kvůli absencím z NHL musejí obejít bez jmen jako Viktor Hedman, Nicklas Backström, Daniel Langeskog, Mika Zibanejad či William Nylander, zvládli trenéři složit na turnaj velmi zajímavou sestavu. Hned osmnáct hráčů působilo v zámoří, z čehož třináct má zkušenosti z NHL. Pět členů nominace Tre Kronor se pak v minulosti již zúčastnilo olympijských her Konkrétně se jedná o Markuse Krugera (Sochi 2014), Antona Landera, Dennise Everberga, Erika Gustafssona a Carla Klingberga (všichni Pchjongčang 2018).
Příjemné ráno všem fanouškům ledního hokeje! Po včerejších úvodních duelech Olympijských sportovců z Ruska se Švýcarskem a Česka s Dánskem vstoupí do turnaje pod pěti kruhy i všechny ostatní týmy. Prvním zápasem dnešního dne je souboj mezi Švédskem a Lotyšskem v rámci skupiny C.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:10.

Tabuľka: Skupina C

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»ZOH 2022 Hokej»Švédsko - Lotyšsko: ONLINE hokej na ZOH Peking 2022 (skupina C)