Program, výsledky, skupiny a tabuľky - Slovensko na MS vo florbale žien 2023 (+ formát)

Program, výsledky, skupiny a tabuľky - Slovensko na MS vo florbale žien 2023.
Program, výsledky, skupiny a tabuľky - Slovensko na MS vo florbale žien 2023. (Autor: Slovenský zväz floorbalu)
Sportnet|14. nov 2023 o 19:20 (aktualizované 10. dec 2023 o 12:41)

Pozrite si program, výsledky, tabuľky a dôležité informácie o MS vo florbale žien 2023. Na svetovom šampionáte hrá aj Slovensko.

SINGAPUR. MS vo florbale žien 2023 sa hrajú od 2. do 10. decembra v Singapure. Ide o 14. edíciu ženského záverečného turnaja, ktorý sa uskutočňuje každé dva roky.

Singapur organizuje šampionát už po druhýkrát v histórii, prvý raz to bolo v roku 2005. Tieto dva ročníky sú jediné, ktoré sa odohrali za hranicami Európy.

Obhajcom titulu je reprezentácia Švédska, ktorá získala titul ôsmykrát v rade. Švédky si spolu s Fínkami odniesli cenný kov z každého ročníka MS.

Najlepší výsledok Sloveniek je 5. miesto z domáceho šampionátu v roku 2017, ktorý sa odohral v Bratislave.

Formát MS vo florbale žien 2023

Florbalové šampionáty majú netradičný formát. Dôvodom sú výkonnostné rozdiely medzi tímami.

Na turnaj sa kvalifikovalo 16 krajín, ktoré sú rozdelené do 4 skupín po 4 tímy. Prvé dve skupiny (A a B) sú výkonnejšie silnejšie než skupiny C a D.

Prvé dva tímy v skupinách A a B postupujú priamo do štvrťfinále. Tímy na treťom a štvrtom mieste si zahrajú play-off o štvrťfinále, v ktorom zabojujú proti prvým dvom tímom zo skupín C a D.

Slovensky sa vďaka umiestneniam na posledných šampionátoch (6. miesto - 2019 aj 2021) nachádzajú v rebríčku IFF na 6. mieste, a preto môžu hrať v nasadených skupinách A a B. S určitosťou si zahrajú minimálne play-off.

Pozrite si program, výsledky, tabuľku a nomináciu Slovenska na MS vo florbale žien 2023.


Program Slovenska na MS vo florbale žien 2023

O 5. - 8. miesto

Nedeľa 10. december 6:00 h:

Slovensko - Poľsko 7:4 (3:0, 2:1, 2:3)

Góly: 2. Hrabovská (Kocúrová), 6. Chúpeková (Pudišová), 8. Červená (P. Hudáková), 22. Chúpeková (Červená), 36. Žikavská (Hrabovská), 55. Pudišová (Šponiarová), 57. K. Hudáková (Šponiarová) - 29. Helmanová (Krzywaková), 44. Samsonová (Zagorská), 48. Helmanová, 58. Krzywaková (Gradzká).

Sobota 9. december 4:00 h:

Slovensko - Lotyšsko 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Góly: 1. K. Hudáková (Šponiarová), 13. Šponiarová (Klapitová), 23. Červená (Belicová), 34. Šponiarová (Pudišová), 44. P. Hudáková (Mládenková), 50. Mrázová (Žikavská) - 21. Salacieteová (Derupová), 48. Egliteová (Zamecová), 58. Garbareová (Roziteová), 59. Ankudinovová (Gaugereová)

Štvrťfinále

Piatok 8. december 7.00 h:

Slovensko - Švajčiarsko 4:8 (1:2, 1:5, 2:1)

Góly: 12. P. Hudáková (Belicová), 34. Belicová (Ďuriková), 46. P. Hudáková (Belicová), 57. Klapitová (P. Hudáková) - 2. Spichigerová (Gerigová), 15. Fitziová (Gamperliová), 24. Gerigová (Stettlerová), 25. Wielandová (Edizová), 27. Gerigová (Ruttimannová), 29. Stettlerová (Ruttimannová), 32. Gredigová (Metzgerová), 52. Spichigerová

Baráž o štvrťfinále

Streda 6. december 13.00 h:

Slovensko - Singapur 11:2 (2:2, 4:0, 5:0)

Góly: 17. Belicová, 19. Trošková (Grossová), 25. P. Hudáková, 26. K. Hudáková (Ďuríková), 32. K. Hudáková (Šponiarová), 34. Pudišová (Červená), 44. Trošková (K. Hudáková), 52. Červená (Chúpeková), 52. Ďuríková (Trošková), 56. Žikavská (Mrázová), 59. Chúpeková (P. Hudáková) - 11. Anuarová (J. Ongová), 20. Limová (Yeeová)

Základná skupina

Sobota 2. december o 11.30 h:

Slovensko - Švédsko 3:20 (0:6, 2:10, 1:4)

Góly: 30. Červená, 39. Mrázová, 59. Chúpeková - 2., 24. Gustafssonová, 3., 22., 32., 46. Lonebergová, 13., 37. Stenvallová, 13. Elmová, 19., 21. Johanssonová A., 20. Vistromová, 26. Wimbronová, 33., 35., 40., 41. Johanssonová W., 39., 47. Nordstrandová, 54. Anderssonová

Pondelok 4. december o 9.00 h:

Slovensko - Poľsko 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Góly: 2. Belicová (Pudišová), 8. Hudáková, 34. Schnetzer (Sabolová), 40. Chupeková (Červená), 53. Trošková (Šponiarová) - 25. Wojcikova (Buczeková), 42. Rajska (Helmanová), 51. Zagorska (Buczekova)

Utorok 5. december o 12.00 h:

Slovensko - Česko 1:9 (1:2, 0:3, 0:4)

Góly: 2. Hudáková – 14. Kubečková (Chudá), 20. Jiráková (Brucháčková), 26. Brucháčková (Jiráková), 26. Chudá (Trojanková), 36. Krupnová (Ratajová), 43. Maroszová (Řepková), 49. Mechlová (Staňková), 53. Brucháčková (Ratajová), 59. Brucháčková

Poradie Slovenska v tabuľke skupiny B na MS vo florbale žien 2023


Program MS vo florbale žien 2023

Finále

Nedeľa 10. decembra:

Švédsko - Fínsko 6:4 (6:0, 0:1, 0:3)

O 3. miesto

Nedeľa 10. decembra:

Česko - Švajčiarsko 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)

Semifinále

Sobota 9. decembra:

Fínsko - Česko 8:2  (2:1, 4:1, 2:0)

Švédsko - Švajčiarsko 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Štvrťfinále

Štvrtok 7. decembra:

Fínsko - Poľsko 11:2 (7:2, 0:0, 4:0)

Švédsko - Lotyšsko 13:3 (4:0, 4:0, 5:3)

Piatok 8. decembra:

Slovensko - Švajčiarsko 4:8 (1:2, 1:5, 2:1)

Česko - Dánsko 13:1 (6:0, 5:0, 2:1)

Baráž o štvrťfinále

Nórsko - Dánsko 3:4 pp. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)

Slovensko - Singapur 11:2 (2:2, 4:0, 5:0)

Lotyšsko - Japonsko 8:5 (4:1, 3:3, 1:1)

Poľsko - Nemecko 4:3 pp. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)

O 5. miesto

Poľsko - Slovensko 4:7 (0:3, 1:2, 3:2)

O 7. miesto

Dánsko - Lotyšsko 4:6 (1:0, 2:2, 1:4)

O 5. - 8. miesto

Poľsko - Dánsko 7:3 (0:0, 2:0, 5:3)

Slovensko - Lotyšsko 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

O 9. miesto

Japonsko - Nemecko 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

O 11. miesto

Singapur - Nórsko 1:13 (0:3, 1:2, 0:8)

O 9. - 12. miesto

Nórsko - Nemecko 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Singapur - Japonsko 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

O 13. miesto

Estónsko - USA 9:4 (3:1, 4:3, 2:0)

O 15. miesto

Austrália - Francúzsko 4:5 (0:0, 3:1, 1:4)

O 13. - 16. miesto

Estónsko - Austrália 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Francúzsko - USA 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Tabuľky a skupiny na MS vo florbale žien 2023

Skupina A

Skupina B

Skupina C

Skupina D

Nominácia Slovenska na MS vo florbale žien 2023

Brankárky: Radka Mládenková (ŠK Harvard Partizánske), Karolína Krištofová (Bulldogs Brno)

Hráčky: Klára Grossová (FbK Kométa Spišská Nová Ves), Katarína Klapitová (kapitánka, Unihockey Berner Oberland), Alexandra Faktorová (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Michaela Šponiarová (1. SC Vítkovice), Kristína Hudáková (FBC Ostrava), Paulína Hudáková (FBC Ostrava), Barbora Kocúrová (FbK Kométa Spišská Nová Ves), Tamara Dobošová (ŠK Harvard Partizánske), Daniela Hrabovská (FbK Kométa Spišská Nová Ves), Zuzana Mrázová (NTS FK-ZŠ Nemšová), Kristína Belicová (Florbal Chodov), Lenka Červená (ŠK Harvard Partizánske), Linda Pudišová (FBC Ostrava), Laura Chúpeková (MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto), Dominique Schnetzer (Red Ants Winterthur), Alžbeta Ďuríková (FBC Kalmarsund), Sophia Sabolová (FbK Kométa Spišská Nová Ves), Jana Trošková (ŠK 98 Pruské)

Realizačný tím: Michal Jedlička (hlavný tréner), Dušan Ďuríček (asistent trénera), Štefan Rajčan (asistent trénera), Juraj Kašuba (vedúci tímu), Viliam Štofira (fyzioterapeut), Matej Sklenár (fyzioterapeut), Svetlana Andrejčáková (doktorka), Marek Tupý (kondičný tréner)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Florbal»Program, výsledky, skupiny a tabuľky - Slovensko na MS vo florbale žien 2023 (+ formát)