Češky nedokázali zastaviť Fínky, ich líderka sa blysla štyrmi gólmi

Fínska florbalistka Veera Kauppiová.
Fínska florbalistka Veera Kauppiová. (Autor: IFF/ FLICKR)
Sportnet|9. dec 2023 o 16:55

Do finále postúpili aj hráčky Švédska.

BRATISLAVA. Do finále majstrovstiev sveta žien vo florbale 2023 postúpili Švédky a Fínky. Finále sa odohrá v nedeľu o 12:00 h.

Fínky zvíťazili nad Češkami vysoko 8:2. Štyrmi gólmi prispela k triumfu 26-ročná Veera Kauppiová. O góly Česka sa postarali Keprtová a Ratajová.

Výber Švédska zdolal Švajčiarsko 4:2. Severanky po dvoch tretinách viedli 3:1, no Švajčiarky ich dokázali zatlačiť, z čoho pramenil kontaktný gól Stettlerovej.

Švédky však dokázali už o tri minúty neskôr opäť poskočil na rozdiel dvoch gólov a víťazstvo si už do konca zápasu udržali.

V súboji o tretie miesto sa stretnú Češky a Švajčiarky o 9:00 h.

MS vo florbale žien 2023 - semifinále:

Fínsko - Česko 8:2 (2:1, 4:1, 2:0)

Góly: 2. O. Kauppi, 14., 23., 38., 56. V. Kauppi, 28. Turunen, 32. Saario - 14. Keprtová, 30. Ratajová

Švédsko - Švajčiarsko 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 4. a 51. Johansson, 11. Rasmussen, 37. Backstedt - 17. Ediz, 48. Stettler

Domov»Halové športy»Florbal»Češky nedokázali zastaviť Fínky, ich líderka sa blysla štyrmi gólmi