Slovenky odolávali favoritkám, na semifinále to však nestačilo

Reprezentantka Slovenska vo florbale.
Reprezentantka Slovenska vo florbale. (Zdroj: IFF/Flickr, Autor: Eng Chin An)
Sportnet, TASR|8. dec 2023 o 09:26

Slovenky dokázali tlaku súperiek odolať iba v prvej tretine.

MS vo florbale žien 2023 - štvrťfinále

Slovensko - Švajčiarsko 4:8 (1:2, 1:5, 2:1)

Góly: 2. Spichigerová (Gerigová), 15. Fitziová (Gamperliová), 24. Gerigová (Stettlerová), 25. Wielandová (Edizová), 27. Gerigová (Ruttimannová), 29. Stettlerová (Ruttimannová), 32. Gredigová (Metzgerová), 52. Spichigerová - 12. P. Hudáková (Belicová), 34. Belicová (Ďuriková), 46. P. Hudáková (Belicová), 57. Klapitová (P. Hudáková). Rozhodovali: Kostinek, Reichel (obaja ČR), vylúčené: 1:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0.

Zostava SR: Krištofová - Ďuríková, Klapitová, Pudišová, Červená, Kocúrová, Trošková, Hrabovská - K. Hudáková, Šponiarová, Faktorová - Chúpeková, Belicová, P. Hudáková - Sabolová, Grossová, Schnetzerová - Mrázová, Žikavská

SINGAPUR. Slovenské florbalistky prehrali vo štvrťfinále MS v Singapure s favorizovanými Švajčiarkami 4:8 a cez víkend budú hrať o konečné 5.-8. miesto. V sobotu sa o 4.00 SEČ stretnú s Lotyškami.

Slovenky odolávali bronzovým medailistkám z prechádzajúcich MS v Uppsale iba v prvej tretine, po ktorej prehrávali tesne 1:2.

V druhej časti však Švajčiarky pridali, strelili päť gólov a prakticky rozhodli o svojom triumfe. Dva góly SR strelila Paulína Hudáková (2+1), po jednom pridali Kristána Belicová (1+2) a Katarína Klapitová.

Za najlepšiu hráčku na slovenskej strane vyhlásili brankárku Karolínu Krištofovú.

Slovenské reprezentantky tak ani na siedmy pokus neprenikli medzi najlepšiu štvorku. Stále však môžu splniť svoj cieľ, ktorým je zisk piateho miesta.

Vyrovnali by tým svoje najlepšie umiestenie z MS 2017 v Bratislave.

Priebeh zápasu Slovensko - Švajčiarsko

I. tretina:

Slovenky dokázali v prvej tretine vzdorovať tretiemu družstvu svetového rebríčka. V 2. minúte síce inkasovali, keď sa z predbránkového priestoru presadila Spichigerová, ale inak držali súpera "na uzde" a samy nebezpečne hrozili z brejkových situácií. Najprv dobrú šancu nevyužila Klapitová a v 12. minúte P. Hudáková vyrovnala po rýchlom prečíslení.

II. tretina:

Do šatní sa však išlo za stavu 2:1 pre Helvétky, keď ich druhý gól strelila Fitziová. V druhej časti favorit zvýšil tempo, spresnil svoje kombinácie a štyrmi gólmi v priebehu necelých piatich minút položil základ svojho víťazstva.

V presilovke za stavu 1:6 odvolal tréner Jedlička brankárku Krištofovú a Slovenky to skúsili šestici, ale výsledkom bol iba siedmy inkasovaný gól do prázdnej bránky. Až potom sa ujalo nahodenie Ďuríkovej a teč Belicovej - 7:2.

III. tretina:

Švajčiarky v treťom dejstve kontrolovali hru, nikam sa už nehnali. P. Hudáková svojím druhým gólom v zápase znížila na 3:7, ale potom to Slovenky opäť skúsili v power play bez brankárky a dostali ôsmy gól. Záverečné slovo mala Klapitová, ktorá upravila na konečných 4:8.

Hlasy po zápase

Karolína Krištofová, brankárka a najlepšia hráčka SR v zápase: "Chytalo sa mi celkom dobre, cítila som sa menej pod tlakom ako v zápase so Singapurom. Švajčiarky hrali väčšinu zápasu na loptičke, hrozili strelami, bola som stále v strehu, čo je pre brankárku dobre. V prvej tretine sme hrali solídne, v úvodných piatich minútach druhej tretiny však prišiel náš výpadok, v ktorom sme stratili zápas. Švajčiarky celú tretiu tretinu kontrolovali hru a k loptičke nás vôbec nepúšťali, takže už sa nám nepodarilo vyrovnať. Proti Lotyšsku sme sa musíme naladiť na víťaznú vlnu a verím, že naša kvalita sa v zápase prejaví."

Michal Jedlička, tréner SR: "Na Lotyšky sme pripravení. Hrali sme proti nim na turnaji Six Nations Floorball Challenge, máme ich naštudované. Majú tri nebezpečné hráčky. Bude to iba o nás, ako k tomu pristúpime, či ten zápas zvládneme odohrať s naším herným plánom, našou hrou. Ak sa nám to podarí, nebude problém postúpiť ďalej."

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Florbal»Slovenky odolávali favoritkám, na semifinále to však nestačilo