Streda, 12. mája, 2021Meniny má Pankrác

Profesionálne ligy majú naďalej výnimku, ostatní čakajú na športový semafor

Kedy sa na štadióny budú môcť vrátiť fanúśikovia, by mal určiť športový semafor. (Autor: TASR)
Titanilla Bőd|6. feb 2021 o 14:25

Ministerstvo pripravuje plán na uvoľnovanie opatrení v športe.

BRATISLAVA. Od pondelka vstúpi do platnosti Covid automat, o fungovaní športu sa však z neho nedozvedáme veľa konkrétnych informácií.

Podľa covid automatu je v čiernej zóne profesionálny šport zakázaný, v červených zónach sa musia podujatia uskutočniť bez divákov.

Pri rekreačnom športe je v Covid automate v každej kolónke od zelenej až po čiernu zónu uvedená poznámka: „podľa rizikovosti športových aktivít“.

Výnimku majú len profesionálne ligy

Organizovaný amatérsky šport v Covid automate nie je spomenutý.

Komunikačné oddelenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu na otázku Sportnetu potvrdilo, že profesionálne súťaže, ktoré mali výnimku počas lockdownu, ju budú mať aj naďalej.

Ide o prvú a druhú futbalovú ligu, hokejovú extraligu a najvyššie súťaže mužov a žien v hádzanej, basketbale a volejbale. Všetky sa však môžu hrať bez prítomnosti divákov na štadiónoch.

Ostatné športové aktivity budú zahrnuté v ďalšom dokumente. „Ministerstvo spracovalo športový semafor, ktorý presne definuje jednotlivé typy športových aktivít a opatrení, podľa stupňa obmedzení v konkrétnom okrese. Čakáme na jeho schválenie,“ uviedlo pre Sportnet komunikačné oddelenie ministerstva.

Do prípravy sa zapojili všetky zväzy

Športový semafor pripravili podľa územného princípu. „Spolupracovali sme so všetkými športovými zväzmi. Diskusia bola aj so Slovenským futbalovým zväzom,“ informovalo ministerstvo.

Dokument bude dostupný až po schválení. Kedy sa tak môže stať, ministerstvo nevedelo odhadnúť.

„Je to v kompetencii iného ústredného orgánu štátnej správy. Snažíme sa o schválenie čo najskôr,“ dodalo ministerstvo.

V súčasnosti sú pre amatérskych športovcov dovolené len individuálne tréningy.

Titanilla Bőd deväť rokov viedla športové oddelenie a bola zástupkyňou šéfredaktora v denníku Új Szó. Reportérsky pokrývala z miesta diania štyri olympiády. Okrem futbalu je jej druhou srdcovkou krasokorčuľovanie, od roku 2004 nechýbala ani na jednom európskom šampionáte. V tíme Sportnetu pôsobí od augusta 2020.

Súvisiace články