Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prirovnávajú ho k americkej legende. Mladší Žampa dal nakladačku svojmu bratovi

Andreas Žampa chce v tejto sezóne pravidelnejšie bodovať. (Autor: TASR/AP)
Juraj Berzedi|Publikované 7. nov 2016 o 13:52

Andreas Žampa má za sebou najlepšiu prípravu v doterajšej kariére. Na tréningu i pretekoch zdoláva aj svojho známejšieho brata Adama.

BRATISLAVA. Mužské zjazdové lyžovanie na Slovensku je v súčasnosti o bratoch Žampovcoch. Starší Adam je známejší a úspešnejší. Na olympiáde v Soči 2014 ohúril piatym miestom v superkombinácii a šiestou priečkou v slalome.

O tri roky mladší Andreas je zatiaľ v jeho tieni. Vlani si pripísal svoj najlepší výsledok vo Svetovom pohári, keď v superkombinácii v Kitzbüheli obsadil 23. miesto. Adam tam skončil piaty.

„Neberiem to, že som v úzadí. Obaja sa snažíme pracovať najlepšie, ako vieme. Adam už zajazdil výborné výsledky, z čoho sa teším,“ hovorí Andreas Žampa.

„Ľudia mi hovoria, že som mladší a môj čas príde. Avšak taký Kristoffersen je odo mňa ešte o rok mladší a už je na vrchole,“ zamýšľa sa.

Nakladačka od mladšieho brata

Letná príprava mu v tomto roku vyšla nad očakávania. V pretekoch na Novom Zélande dvakrát zvíťazil a v renkingu FIS sa posunul takmer o tridsať miest. Aktuálne mu patrí 44. miesto.

Andreas Žampa (vľavo) s bratom Adamom. (Autor: TASR)

„Bola to najlepšia príprava v mojej kariére. Niekto si povie, že som vyhral len súťaže druhej kategórie. Ale mne to dodalo obrovskú sebadôveru. Prvýkrát som triumfoval mimo Slovenska,“ tvrdí 23-ročný zjazdár.

Kým Adam sa viac špecializuje na slalom, Andreas vidí najväčšie šance v obrovskom slalome.

„Na tréningu ma v obráku zdoláva už dva roky. Tento rok mu to konečne vyšlo aj na pretekoch, kde som od neho dostal poriadnu nakladačku. Chvíľu som uvažoval, či mám v obrovskom slalome pokračovať,“ reaguje Adam Žampa.

„Upokojil som ho, nech sa neobáva. Jazdí dobre, len ja mám výbornú formu,“ usmieval sa Andreas.

Obdivuje Bodeho Millera

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.