Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Priamo v hlavnej súťaži Wimbledonu budú dvaja Slováci. Kližana doplní Gombos

Norbert Gombos zostáva slovenskou mužskou tenisovou jednotkou. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 23. máj 2017 o 18:14

Uzávierka bola na základe tohtotýždňového postavenia v rebríčku.

LONDÝN. Martin Kližan a Norbert Gombos zo slovenských tenistov figurujú nad čiarou hlavnej súťaže dvojhry na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone na tráve v Londýne, ktorý je na programe od 3. do 16. júla.

Uzávierka bola na základe tohtotýždňového postavenia v singlovom renkingu ATP. Andrej Martin je napokon až desiaty pod čiarou, Lukáš Lacko trinásty.

Čiara je už pod 98. Julienom Benneteauom z Francúzska (prvý vonku je Rus Jevgenij Donskoj). Znamená to, že tzv. chránený renking si uplatnili šiesti hráči.

104

tenistov má právo štartovať v hlavnej súťaži na základe rebríčka. Doplní ich šestnásť kvalifikantov a osem držiteľov voľnej karty.

Konkrétne nimi sú Rakúšan Andreas Haider-Maurer, Austrálčania Thanasi Kokkinakis a John Millman, Rus Dmitrij Tursunov, Litovčan Ričardas Berankis a Poliak Jerzy Janowicz.

Okrem Martina a Lacka smeruje zo SR do kvalifikácie Jozef Kovalík. Uzávierka bude o dva týždne. V hlavnej súťaži dvojhry k 104 oprávneným pribudne šestnásť kvalifikantov a osem držiteľov voľnej karty.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.