Prešovčania uhrali so Zlatými Moravcami remízu

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
TASR|18. nov 2017 o 16:03

Stretli sa tímy zo spodnej časti tabuľky.

POPRAD, PREŠOV. Dianie na ihrisku počas prvého polčasu zodpovedalo skutočnosti, že sa stretli tímy zo spodnej časti tabuľky.

V 6. minúte sa dostal k strele zvnútra šestnástky Prešovčan Streňo, ale jeho pokus bol zblokovaný.

O šesť minút hlavičkoval prešovský kapitán Jacko, ale jeho pokus odvrátil hosťujúci Chren z bránkovej čiary.

To bolo na dlhé minúty všetko a v ďalšom priebehu prvého polčasu videla hŕstka uzimených divákov iba pramálo zaujímavých situácií.

Po zmene strán sa do zaujímavej pozície dostal hosťujúci Sládek, ale jeho pokus ľavačkou predstavoval pre brankára Kováča jednoduchú prácu.

Hostia boli v úvode druhého dejstva futbalovejší a v 58. minúte išli do vedenia.

Priamy kop spred šestnástky namieril Karlík k pravej žrdi a Slančík bol bezmocný - 0:1.

V 68. minúte sa Prešovčania po dlhšom čase dostali k streleckému pokusu, Adekunle však v rýchlosti namieril nad bránku hostí.

Tempo hry sa výrazne zvýšilo po vylúčení Zlatomoravčana Bariša v 71. minúte.

Krátko na to bol v nádejnej pozícii Prešovčan Wiezik, v šestnástke hostí však nedosiahol na loptu.

Z pohľadu domácich vyzerala nádejne najmä situácia v 85. minúte, keď najskôr Černákovu dobre mierenú strelu efektne zmaril Kováč a brankár hostí následne zvládol aj Wiezikovu hlavičku.

Prešovčania sa predsa len dočkali vyrovnania a rovnako ako hostia skórovali z priameho kopu. Jeho realizácie sa v 88. minúte ujal domáci strelec Černák a prudkou strelou do protiľahlého rohu prekvapil Kováča - 1:1.

Hlasy trénerov

Sergij Kovalec, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Bol to zaujímavý zápas proti kvalitnému súperovi. Náš tím sa prezentoval bojovnou hrou a dobrým nasadením. Máme za sebou dva zápasy, v ktorých sme získali štyri body, čo je pre Tatran dobré. Do konca jesene ešte chceme bodovať a myslím si, že ak budeme hrať tak ako dnes, tak sa to môže podariť. Treba nám však viac pokoja a rozvahy s loptou."

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: "Videli sme obojstranne bojovné stretnutie. Bolo vidieť, že Prešovčania spravili kus dobrej roboty. Majú vysokých hráčov, na čo sme sa pripravovali. Myslím si, že sme boli po celý zápas futbalovejší, no náznaky viacerých protiútokov sme nedotiahli do gólu. V druhom polčase prišlo k vylúčeniu Bariša a Prešov následne stavil všetko na jednu kartu. Bod musíme brať, hoci s ním nie sme spokojní. Máme ešte dosť kôl pred sebou na to, aby sme sa posunuli ďalej."

Štatistika

1. FC Tatran Prešov - FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:0)

Góly: 88. Černák - 58. Karlík. Rozhodovali: Smolák - Ferenc, Barenčík, ŽK: Keresteš, Adekunle - Bariš, Nikolič, ČK: 71. Bariš (Zlaté moravce) po 2. žltej, 225 divákov.

zostavy a striedania:

1. FC Tatran Prešov: Slančík - Bartek, Jacko, Luberda, Miliutin - Sedlák (64. Múdry) - Adekunle (75. Micherda), Keresteš, Trebuňák (46. Černák) - Streňo, Wiezik

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč - Záhumenský, Szymonowicz, Dobrotka, Chren - Sládek (56. Gešnábel), Bariš, Karlík, Ewerton (68. Cleber) - Mateus (81. Nikolič), Urgela

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2017/2018 po sobotňajších stretnutiach 16. kola:

1. Trnava 15 12 1 2 27:11 37

2. Dunajská Streda 16 8 5 3 22:17 29

3. Žilina 16 9 1 6 34:23 28

4. Ružomberok 16 7 6 3 28:16 27

5. Nitra 16 7 6 3 18:10 27

6. Slovan Bratislava 15 7 5 3 33:23 26

7. Trenčín 15 7 3 5 39:24 24

8. Zlaté Moravce 16 6 3 7 20:22 21