Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín
Pavol Spál|23. máj 2021 o 02:30

V Slovane príde k hráčskym zmenám.

BRATISLAVA. „Nemôžu niektorí hráči vydierať majiteľa, prezidenta a mňa s tým, že som ich cez polčas vystriedal. Alebo, že niekto hral iba tridsať minút,“ vravel na tlačovej konferencii tréner Slovana Vladimír Weiss.

„To u mňa neexistuje. To si v tomto klube nemôže nik dovoliť,“ pokračoval Weiss.

Slovan v poslednom zápase ligovej sezóny doma zdolal AS Trenčín 2:1. Najslávnejší klub na Slovensku získal titul tretíkrát za sebou. V sobotu hráči zdvíhali majstrovskú trofej.

Weiss sa ujal vedenia mužstva iba pred necelými dvoma týždňami. A avizuje zmeny. Rozladilo ho správanie niektorých hráčov.

Šesť hráčov Slovan opustí

„Niekto, kto prišiel ani neviem odkiaľ a Slovan z neho spravil futbalistu. Vďaka tomu sa dobre stravuje, pekne oblieka, býva v peknom byte a chodí na dobrom aute,“ hovoril Weiss. Konkrétny však nebol.

„Predtým žil, ani neviem, kde. Nechcem nikoho uraziť. Musí sa však inak správať ku klubu, aj ku mne. Nikoho nebudem menovať,“ dodal Weiss.

Podľa jeho slov asi šesť hráčov bude zaradených na transfer listu a klub opustí.

„Nepredpokladal som, že Nono a Ratao urobia to, čo urobili,“ naznačoval Weiss. Ani v prípade tejto dvojice konkrétny nebol.

Šíria sa špekulácie. Odišli bez dovolenia domov? Odmietli nastúpiť? Obaja však na súpiske chýbali. 

Niekoľkí si Slovan nevážia

Trebárs v apríli sa za zvláštnych okolností vytratil z Bratislavy krídelník Moha. 

„To, čo niektorí urobili, tadiaľ cesta nevedie. Je tu niekoľko futbalistov, ktorí si nevážia podmienky, aké majú v Slovane. A tí musia ísť preč,“ tvrdil Weiss. 

Za dva týždne si podľa jeho slov urobil určitý obraz o tíme.

„Sú tu hráči, ktorí boli odpisovaní. Ja som im dal šancu a ožili. Trebárs Henty, Abena, či Lovat, ktorý má obrovský potenciál."

Weiss: Futbal ako Slavia

"Ibrahim Rabiu nabehal vo finále Slovenského pohára pätnásť kilometrov, urobil pre klub maximum,“ chváli tréner spomínaných hráčov.

Weiss avizoval, že Slovan sa v najbližšom prestupovom období posilní o ďalších štyroch či piatich futbalistoch.

„Musíme priniesť pripravených hráčov, ktorí okamžite zapadnú do tímu, čo nie je jednoduché. Nájsť dobrého hráča a finančne dostupného - to nie je ľahké. Musíme sa posilniť, aby sme boli konkurencieschopní," povedal Weiss.

"Dnes sa hrá futbal a lá Slavia, tomu sa musíme priblížiť," naznačil Weiss.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články