Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Polášek do osemfinále štvorhry mužov

SITA|27. jún 2008 o 18:13

LONDÝN 27. júna (SITA) - Slovenský tenista Filip Polášek a Američan Travis Parrott zvíťazili v piatkovom stretnutí 2. kola štvorhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny, londýnskom Wimbledone ...

LONDÝN 27. júna (SITA) - Slovenský tenista Filip Polášek a Američan Travis Parrott zvíťazili v piatkovom stretnutí 2. kola štvorhry mužov na treťom grandslamovom turnaji sezóny, londýnskom Wimbledone (dotácia 11,812 milióna libier, tráva) nad takisto nenasadenou juhoafricko-poľskou dvojicou Rik De Voest, Lukasz Kubot 6:4, 3:6, 7:6 (5), 6:4.

Polášek a Parrott si zabezpečili spoločný šek na minimálne 16 000 libier a pokúsia sa postúpiť do štvrťfinále v súboji s deviatkami deblového žrebu, Čechom Lukášom Dlouhým a Indom Leanderom Paesom.

Dvadsaťdvaročný deblový špecialista Polášek, momentálne 74. v párovom svetovom rebríčku, štartuje na úrovni "veľkej štvorky" len druhýkrát. Nedávno na parížskom Roland Garros takisto po boku 27-ročného Parrotta nestačil v 1. kole na slovensko-švajčiarsku dvojicu Michal Mertiňák, Jean-Claude Scherrer.

Zvolenčan Polášek, ktorý v apríli proti Gruzínsku absolvoval svoj debut v daviscupovom tíme Slovenska, sa spolu s Parrottom dostal do finále tohtoročného turnaja ATP na antuke v španielskej Valencii.


Štvorhra - 2. kolo:

Travis Parrott, Filip Polášek (USA/SR) - Rik De Voest, Lukasz Kubot (JAR/Poľ.) 6:4, 3:6, 7:6 (5), 6:4


Súvisiace články