Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur
18.07.2021 16:30
21. Etapa
Chatou > Paris Champs-Élysées
108.5km
rovinatý
Wout van Aert
Team Jumbo-Visma

Rovnaký šampión, len s iným príbehom. Pogačar je cyklista, ktorý zdoláva čas

Tadej Pogačar, víťaz Tour de France 2021. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. júl 2021 o 08:30

Prečítajte si ohlasy médií na skončené Tour de France 2021.

PARÍŽ. Už dávno pred Elyzejskými poľami v Paríži vedel, že zvíťazí. Slovinec Tadej Pogačar ovládol aj 108. ročník prestížnych francúzskych pretekov Tour de France, dokonca obhájil okrem žltého aj bodkovaný a biely dres.

Zelený pripadol Markovi Cavendishovi, ktorý v záverečnom špurte siahal na 35. víťazstvo a rekord legendárneho Belgičana Eddyho Merckxa. Na tento úspech si však bude musieť počkať.

Prečítajte si ohlasy svetových médií na skončený ročník Tour de France 2021.

idnes.cz: "Kariéra so superurýchľovačom. Pogačar je cyklista, ktorý zdoláva čas. Tour de France má rovnakého šampióna ako vlani, iba s iným príbehom. Minulý ročník bol o šokujúcom zvrate v časovke deň pred koncom podujatia, tento o totálnej trojtýždňovej dominancii Tadeja Pogačara."

AFP: "Chlapec od vedľa Pogačar je nový Kanibal."

L´Equipe: "Nové kráľovstvo leží medzi ťarchou minulosti a nádejou na nový vietor. Tadej Pogačar vyhral svoju druhú Tour de France len vo veku 22 rokov. Slovinec bude na scéne ešte dlhé roky, aj keď ho prenasledujú duchovia minulosti a podozrenia."

DPA: "Pogačar je superšťastný, slovinské eso oslavuje druhýkrát za sebou."

bbc.com: "Cavendish mladne, vybudoval si pevné miesto medzi legendami Tour."

AP: "Tadej Pogačar priviezol v nedeľu žltý dres do Paríža a vyhral svoju druhú Tour de France za sebou. Trojtýždňová vyčerpávajúca odysea v jeho podaní občas vyzerala ako vychádzková jazda. Titul obhájil absolútne dominantne, čo pri jeho veku 22 rokov vyvoláva jedinú otázku - na koľkých Tour môže ešte triumfovať?"

Tour de France

Súvisiace články